Nasze projekty

„Iście szatański atak”. Hakerzy zaatakowali profil nowosądeckiej parafii

Zamiast informacji o nabożeństwach i ogłoszeń, na profilu parafii w Nowym Sączu zaczęły pojawiać się treści dla dorosłych. Nie wiadomo kto przejął profil parafii, ale dotychczasowy administrator całkowicie stracił nad nim kontrolę.

fot. Solen Feyissa/Unsplash/MOs810/Wikipedia CC BY-SA 4.0

Hakerzy zaatakowali profil parafii Matki Bożej Niepokalanej – Sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu na Facebooku. Dlatego na początku maja parafia założyła nowy profil o nazwie „Aktualności Parafia Matki Bożej Niepokalanej Sanktuarium św. Rity”, który jak na razie śledzi znacznie mniej użytkowników.

Stary profil parafii, zaatakowany przez hakerów, zalewają filmy pornograficzne, a dotychczasowy administrator całkowicie stracił nad nim kontrolę.

Zgłosiliśmy już sprawę na policję, bo tyle mogliśmy w tym temacie jedynie zrobić. Mam nadzieje, że organy ścigania ustalą nie tylko sprawcę, ale też pomogą, aby treści te na stałe zostały usunięte. To jest iście szatański atak, bo przecież mamy Odpust ku czci św. Rity – wyjaśnił w rozmowie z dts24.pl ksiądz Czesław Paszyński, proboszcz parafii Matki Bożej Niepokalanej.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Elon Musk o zakazie eksponowania krzyży w warszawskich urzędach. „Wstyd”

dts24.pl, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę