Nasze projekty

Ingres abp. Tadeusza Wojdy do Gdańska. Znamy szczegóły

W Niedzielę Palmową, 28 marca, o godz. 14:30 odbędzie się ingres nowego metropolity gdańskiego abp. Tadeusza Wojdy do Archikatedry Oliwskiej.

Z powodu epidemii i wprowadzonych obostrzeń do bazyliki będą mogli wejść przedstawiciele duchowieństwa, świeckich oraz mediów.

„Dla umożliwienia udziału w uroczystości i wspólnej modlitwy szerszemu gronu osób na placu przed Archikatedrą Oliwską zostanie ustawiony telebim. Całość uroczystości będzie transmitowana także przez TVP3, TV Trwam i Radio Plus” – czytamy w komunikacie archidiecezji gdańskiej.

Kanoniczne objęcie diecezji

Wcześniej, w czwartek 25 marca abp Wojda obejmie kanonicznie archidiecezję gdańską. Uroczystość odbędzie się o godz. 11:00 w Archikatedrze Oliwskiej.

Reklama
Reklama

Podobnie jak w przypadku ingresu, w uroczystości wezmą udział przedstawiciele osób duchownych, konsekrowanych i świeckich.

Z Białegostoku do Gdańska

Nowym metropolitą gdańskim papież Franciszek mianował dotychczasowego metropolitę białostockiego. Abp Wojda objął tę diecezję w 2017 roku. Wcześniej mieszkał w Rzymie, pracował w dykasteriach watykańskich. Od 1990 m.in. w Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, a w 2012 roku został jej podsekretarzem.

ZOBACZ: Kim jest nowy metropolita gdański?

Reklama
Reklama

kh/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę