Nasze projekty

Ikona św. Rodziny z 5 tysięcy zdjęć polskich rodzin

Pięć tysięcy zdjęć polskich rodzin złoży się na ikonę św. Rodziny, którą każdy będzie mógł bezpłatnie pobrać w Internecie i powiesić lub postawić w swoim domu. To pomysł Misji52 - magazynu dla rodzin tworzonego przez Polonię w Wielkiej Brytanii.

Pomysł na stworzenie Ikony św. Rodziny do pobrania zrodził się w ubiegłym roku i od tamtej pory rodziny korzystające z pomocy twórców Misji52 nadsyłają swoje zdjęcia. Ciągle jeszcze brakuje ok. 80 proc. fotografii, aby ikona mogła powstać. – Chodziło o to, aby w jakiś sposób zgromadzić na wzajemnej modlitwie i pamięci rodziny, które zebrały się wokół naszego Magazynu. Liczymy na to, że gdy po wydrukowaniu ikony złożonej ze zdjęć 5 tysięcy innych rodzin pomyślą o nich i otoczą choć krótkim westchnieniem modlitewnym – mówi Tomasz Kania, jeden z twórców Misji52. 

[the_ad id=”103214″]

Magazyn Misja52 jest miesięcznikiem do pobrania przez Internet. Tworzy go środowisko polskich rodzin mieszkających na stałe w Wielkiej Brytanii, głównie związanych z Domowym Kościołem ruchu Światło-Życie. – Prowadziliśmy taki cykl audycji na falach Katolickiego Radia Londyn, w których dzieliliśmy się swoim świadectwem życia w rodzinie, opowiadaliśmy o radzeniu sobie w trudnościach małżeńskich. Audycje spotkały się z dużym zainteresowaniem i słuchacze prosili nas, abyśmy swoje porady czy podpowiedzi jakoś utrwalili – opowiada Tomasz Kania. Tak powstał najpierw cykl inspirujących zadań dla małżeństw na każdy tydzień roku (stąd nazwa Misja52 – tyle, ile tygodni ma rok), potem quizy, gry planszowe, kalendarze dla rodzin, plakaty i wreszcie sam magazyn. Wszystko bezpłatnie do pobrania w Internecie, z możliwością zostawienia dobrowolnej ofiary. Pomysł na Ikonę św. Rodziny jest kolejnym z cyklu.

Reklama
Reklama

Oprócz akcji „internetowych” twórcy Misji52 czyli Tomasz Kania, Rafał Kupis i Paweł Konopski prowadzili także akcje „w realu”. M.in. zorganizowali w Londynie Męską Drogę Krzyżową, w czasie której prowadzili wśród mężczyzn zbiórkę na Dom Samotnej Matki. – Chcieliśmy ich w ten sposób włączyć w odpowiedzialność za czyny tych facetów, którzy zawiedli na własnym polu – mówi Tomasz Kania.

Ikona św. Rodziny po skompletowaniu wszystkich niezbędnych zdjęć będzie do pobrania w dobrej rozdzielczości przez internet. Pomysłodawcy zapraszają wszystkie chętne rodziny do włączenia się w to dzieło.

Zdjęcia można przesyłać za pomocą strony internetowej>>

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę