Nasze projekty

„Haniu, witaj w domu!” Siostry Uczennice Boskiego Mistrza powitały nową kandydatkę

Dziś Siostry Uczennice Boskiego Mistrza z olsztyńskiej wspólnoty powitały Hanię, która rozpoczyna tam swoją formację zakonną. "Niech ten czas, to miejsce, ten etap jej drogi z Panem Bogiem przyczynia się do wzrostu w łasce, powołaniu i oddaniu Jezusowi Mistrzowi" - napisały siostry w swoich mediach społecznościowych.

fot. Siostry Uczennice Boskiego Mistrza - pddm/facebook.com

Hania podczas porannych modlitw sióstr z olsztyńskiej wspólnoty Uczennic Boskiego Mistrza złożyła swoje wyznanie wiary i oddanie się pod opiekę Maryi, Królowej Apostołów tym samym potwierdziła chęć rozpoczęcia formacji zakonnej właśnie w tym zgromadzeniu. Hania początkowy czas swojej formacji przeżyje właśnie w naszej olsztyńskiej wspólnocie, przyglądając się świadectwu naszego zakonnego, duchowego i osobistego życia – podkreśliły siostry w swoich mediach społecznościowych.

Data nie jest przypadkowa. To właśnie dziś obchodzimy liturgiczne święto Nawrócenia św. Pawła, który jest „duchowym ojcem” Uczennic Boskiego Mistrza.

Siostry Uczennice Boskiego Mistrza to zgromadzenie zakonne kontemplacyjno-czynnego, założone przez ks. Jakuba Alberione, który opisał siostry jako „korzenie wielkiego drzewa Rodziny Świętego Pawła, które ożywiają i poruszają ją od wewnątrz.”

Reklama

Obecnie w Polsce siostry Uczennice Boskiego Mistrza skupiają się w ośmiu wspólnotach w czterech miastach w Polsce.

pa, pddm.pl, wikipedia.org/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę