Nasze projekty

Fundacja Świętego Józefa KEP uruchamia bezpłatne konsultacje prawne dla osób skrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym

Fundacja Świętego Józefa Konferencji Episkopatu Polski powołała zespół do spraw konsultacji prawnokanonicznych, który już w najbliższą środę, 11 stycznia, rozpocznie udzielanie bezpłatnych konsultacji prawnych.

fot. Gilles Lambert/Unsplash

Konsultacja prawna, to, obok wsparcia duchowego i psychologicznego, jedna z najważniejszych form pomocy, na którą powinny móc w każdej chwili liczyć osoby doświadczone krzywdą wykorzystania seksualnego.

Każdy, kto tego potrzebuje, będzie mógł uzyskać poradę

Zespół działający przy Fundacji Świętego Józefa KEP tworzą uznane ekspertki i uznani eksperci prawa kanonicznego. Celem działania zespołu jest udzielanie konsultacji w obszarze prawa kanonicznego osobom, które zgłosiły krzywdę
wykorzystania seksualnego w Kościele.

Chcemy, aby każdy, kto tego potrzebuje mógł skontaktować się z profesjonalnym zespołem, który będzie potrafił udzielić stosownych wyjaśnień w zakresie prawa kanonicznego, pomóc w zrozumieniu zasad postępowania kościelnego,
podpowiedzieć, gdzie szukać informacji, jak rozumieć urzędowe pisma i jak na nie odpowiedzieć
– podkreśla ks. Janusz Łuczak, członek zarządu Fundacji Świętego Józefa i koordynator pracy zespołu.

Reklama

Cały czas rozszerzamy działalność Fundacji i uzupełniamy formy pomocy, z której mogą skorzystać osoby pokrzywdzone. To dla nas bardzo ważne, żeby służyć wszystkim, którzy tego potrzebują i odpowiadać na realne potrzeby. Działalność zespołu to uzupełnienie dotychczasowych możliwości wsparcia oferowanych przez Fundację – dodaje Marta Titaniec, prezeska Fundacji Świętego Józefa KEP.

Jak skorzystać z konsultacji?

Z konsultacji może skorzystać każda osoba, która już zgłosiła krzywdę wykorzystania seksualnego w Kościele. Wystarczy przesłać wiadomość z opisem sprawy na specjalnie utworzony do tego celu adres mailowy: [email protected].

Każdy mail zostanie przeanalizowany przez specjalistów, którzy udzielą możliwie wyczerpującej odpowiedzi, a jeśli to konieczne, poproszą o doprecyzowanie, dopytają. Tak, aby konsultacja była jak najbardziej pomocna i pełna.

Reklama

Konsultacje są bezpłatne.

Fundacja Świętego Józefa Konferencji Episkopatu Polski została powołana w 2019 roku. Jej misją jest ochrona dzieci i młodzieży we wspólnocie Kościoła Katolickiego oraz budowanie efektywnych struktur pomocy, wspierających uzdrowienie osób zranionych i zapobieganie kolejnym przestępstwom wykorzystania seksualnego.

kh, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę