Dziś dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich

W pierwszy piątek Wielkiego Postu, 4 marca, polski Kościół po raz szósty przeżywa dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.

fot. Gime Salvatelli/Cathopic

„Ta duszpasterska inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski, ustanowiona w odpowiedzi na apel papieża Franciszka, służy kształtowaniu naszych sumień i wrażliwości oraz stanowi pomoc do naszego częstego duchowego towarzyszenia osobom, które zostały zranione i zmagają się z bolesnymi konsekwencjami wyrządzonej krzywdy” – napisał abp Wojciech Polak, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży.

„Zróbmy wszystko, by zranieni mogli odczuć wsparcie całej wspólnoty Kościoła”

Abp Polak zachęcił wszystkich do włączenia się w modlitwę we wspólnotach parafialnych, m.in. poprzez nabożeństwo drogi krzyżowej z przygotowanymi na ten dzień rozważaniami. Poprosił również o podjęcie postu oraz innych czynów pokutnych, a przede wszystkim o postawę otwartości i zrozumienia, przyjęcia osób zranionych i ich bolesnej historii.

„Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, by zranieni mogli odczuć wsparcie całej wspólnoty Kościoła. Skrzywdzeni, niezależnie od tego kto był sprawcą ich krzywdy, mają prawo liczyć, że nie zabraknie im naszego duchowego towarzyszenia” – napisał delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży.

Reklama

kh, BP KEP/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę