Nasze projekty

Dzień Papieski 2017 [PEŁNY PROGRAM]

8 października w całej Polsce pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” obchodzić będziemy XVII Dzień Papieski. Oto pełny program wydarzeń twoarzyszących temu świętu.

Centralne obchody Dnia Papieskiego będą miały miejsce w Warszawie. Pod programem umieszczamy rozszerzone informacje o poszczególnych wydarzeniach.

sobota, 7 października

16:45 – Gala Nagród TOTUS TUUS (Zamek Królewski) (więcej informacji poniżej)

Reklama
Reklama

niedziela, 8 października
12:00 – Msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej, celebrowana przez kard. Kazimierza Nycza.
15:30 – Koncert Galowy Dnia Papieskiego (Świątynia Opatrzności Bożej). Koncert będzie transmitowany w TVP1 o godz. 15:50. (więcej informacji poniżej)

wtorek, 10 października
w godz 9-18 – konferencja naukowa pt.: „Europa ­– kryzys i nadzieja” (Zamek Królewski) (więcej informacji poniżej)


Obchody Dnia Papieskiego będą miały charakter ogólnopolski. 8 października w Krakowie o godz. 10:00 odprawiona zostanie Msza Św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza. W Katowicach obchody potrwają aż dwa tygodnie. W ich programie znajdzie się  m. in. premiera musicalu „Dawid” oraz Koncert Galowy „IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ” ku czci św. Jana Pawła II.

Reklama
Reklama

Na czas obchodów Dnia Papieskiego ustanowiono hasztagi #XVIIDzieńPapieski lub #DzieńPapieski2017. Można również opublikować post na fanpage’u Fundacji.


NAGRODY TOTUUS TUUS

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” od 17 lat nie tylko wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin, ale przyznaje również Nagrody TOTUS TUUS. Wręczane są one na uroczystej gali, która odbywa się na Zamku Królewskim w Warszawie. Wydarzenie w tym roku zaplanowano na 7 października. Będzie transmitowane przez TVP2 od godz. 16:45. Nagrody otrzymają osoby i instytucje, które w szczególny sposób przyczyniają się do promocji nauczania św. Jana Pawła II i wartości chrześcijańskich.

Reklama

W tym roku wśród nominowanych znaleźli się:

W kategorii „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej”: Jerzy Kalina, Paweł Łukaszewski, ks. Roman Szpakowski.
W kategorii „Promocja godności człowieka”: Jan Arczewski, o. Huber Czuma SJ, Stowarzyszenie Hospicjum Św. Kamila w Bielsku-Białej.
W kategorii „Propagowanie nauczania Świętego Jana Pawła II”: o. Jarosław Kupczak OP, Progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie, Hanna Suchocka .
W kategorii „TOTUS TUUS medialny im. Bp. Jana Chrapka”: Portal Aleteia.pl, Radio Plus (redakcja audycji „Nocne światła”), Miesięcznik „W drodze”.

W tym roku decyzją Rady Fundacji przyznana zostanie dodatkowo nagroda specjalna TOTUS TUUS.

Na scenie oprócz laureatów pojawiają się także znani muzycy, których obecność podkreśla wyjątkową rangę wydarzenia. W tym roku na gali wystąpią: Olga Szomańska, Krzysztof Kiljański, Antek Smykiewicz oraz Grzegorz Wilk. Jedną z gwiazd będzie również Krzysztof Majda – absolwent programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wokalista i instrumentalista. Galę poprowadzi dziennikarz, Tomasz Wolny.


KONCERT GALOWY DNIA PAPIESKIEGO

„Idźmy naprzód z  nadzieją” to motto tegorocznego uroczystego koncertu Dnia Papieskiego który odbędzie się 8 października 2017 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Po raz pierwszy w tradycji koncertów papieskich – tegoroczny będzie multimedialnym widowiskiem opartym na życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II oraz na historii życia  stypendystów i absolwentów, które stanowić będą osnowę narracji koncertu.

„Muzycznym gospodarzem” koncertu będzie zespół „Gospel Rain”, w towarzystwie którego wystąpią gwiazdy:  Halina Frąckowiak, Natalia Kukulska, Kasia Dereń, Krzysztof Cugowski, Andrzej Lampert, Krzysztof Iwaneczko. Koncert tradycyjnie poprowadzi Krzysztof Ziemiec, od lat wspierający Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Scenarzystą i reżyserem koncertu jest Grzegorz Sadurski twórca programów, koncertów i imprez o charakterze religijnym, animator polskiej sceny chrześcijańskiej. Producentem wykonawczym jest DoReMiFilm.

Transmisja koncertu – w niedzielę, 8 października, w TVP1 o 15:50.


KONFERENCJA „EUROPA – KRYZYS I NADZIEJA”

10 października 2017 roku na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa zatytułowana „Europa – kryzys i nadzieja”. Organizowana jest ona pod auspicjami Metropolity Warszawskiego Kazimierza Kard. Nycza oraz Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dudy. W konferencji wezmą wybitni filozofowie i myśliciele reprezentujący różne tradycje duchowe kultury judeochrześcijańskiej. Prelegentami podczas konferencji będą m.in.: ks. abp Grzegorz Ryś, prof. John Milbank (Wielka Brytania), prof. Andriej Kurajew (Rosja), prof. Szewach Weiss (Izrael) oraz dr Dariusz Karłowicz.

Celem konferencji jest zastanowienie się nad źródłami jedności Europy – w sposób szczególny nad aktualnością dziedzictwa antyku i chrześcijaństwa oraz nad tym, jak może ono wpłynąć na współczesną praktykę polityczną. Jedność to jedno z kluczowych zagadnień powracających w dziejach Europy. W drugiej połowie XX wieku integracja europejska zrodziła nowe nadzieje na Europę bez wojen i dzielących ją murów. Obecnie projekt ten przeżywa poważny kryzys.

Konferencję poprzedzi msza święta z udziałem Metropolity Warszawskiego Kazimierza Kard. Nycza, (kościół akademicki św. Anny, ul. Krakowskie Przedmieście 68, godz. 8.00). Konferencja rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do godz. 18.00. Jej uczestnicy będą obradować w Nowej Izbie Poselskiej na I piętrze Zamku Królewskiego w Warszawie. Organizatorami konferencji są: Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz Fundacja Świętego Mikołaja.

 

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę