Nasze projekty

Dzieci opanowały Jasną Górę! „To dziękczynienie Panu Bogu”

Centralnym punktem pielgrzymki była Msza święta na jasnogórskim Szczycie. Najmłodsi z Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci Radia Maryja mogli wysłuchać także koncertu czy pięknych świadectw.

FOT. AW58, PRACA WŁASNA, CC BY-SA 3.0 PL, WIKIPEDIA.ORG/ANDREY.A.V, FREEPIK.COM

Od św. Jana Pawła II uczą się wytrwałości w modlitwie różańcowej zawierzając swoje życie Matce Bożej. Są w niego zapatrzeni, bo to On zachęcał do modlitwy różańcowej mówiąc, że to jest skarb, który trzeba odkryć. Na Jasnej Górze odbyła się 25. Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci Radia Maryja. Jubileuszowa pielgrzymka przebiegała pod hasłem „Jestem w Kościele”.

Dzieci pielgrzymowały już po raz dwudziesty piąty

To dziękczynienie Panu Bogu, za dar Kościoła, a w tym Kościele, także za wspólnotę Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, która każdego dnia odpowiadając na zaproszenie Matki Najświętszej, bierze do swoich dłoni różaniec i odmawia go z dziecięcą wiarą i ufnością – powiedział o. Piotr Dettlaff, opiekun różańcowych wspólnot.

To szczególny czas, bo to jubileuszowa pielgrzymka. Przypominamy sobie jak 25 lat temu w Drohiczynie podczas spotkania ze świętym Janem Pawłem II, Magdalena Buczek, założycielka PKRD wręczyła papieżowi legitymację honorowego członka PKRD, którą wtedy Ojciec Święty przyjął z wielką radością. Wtedy papież otrzymał również księgę z imionami i nazwiskami dzieci należących do wspólnoty i zapewnienie o modlitwie za Niego – dodał.

Reklama

ZOBACZ>>> Różaniec z fragmentami filmu o Carlo Acutisie. Wyjątkowa modlitwa z Teobańkologią

O. Dettlaff podkreślił, że jako wspólnota PKRD mają gotowość, a zarazem mobilizację do tego, aby wytrwać w codziennej modlitwie różańcowej. To świadomość, że tym samym pomagamy Matce Najświętszej przemieniać nas samych, serca naszych rodzin, Ojczyznę i cały świat – powiedział redemptorysta.

Spotkanie dzieci na Jasnej Górze to czas modlitwy, świadectw i koncertów. Pielgrzymka jest też zwieńczeniem całego roku pracy formacyjnej i pokazaniem, że dziś wspólnota jest wielopokoleniową rodziną.

Młodzi pielgrzymi: „Dziś zaśpiewaliśmy dla Maryi”

Do Podwórkowego Koła Różańcowego należą dzieci z Piotrkowa Trybunalskiego, które przybyły na pielgrzymkę z opiekunami. Dzieci należą też do wspólnoty Mała Armia Wojowników Maryi. Jak powiedziała pani Aneta pragną wypełniać zaproszenie Matki Bożej z Fatimy i modlą się w pierwsze soboty miesiąca na różańcu.

Modlimy się w intencji wynagradzającej i o pokój na świecie. Zależy nam, by ta modlitwa żyła w sercach dzieci. Przyjechaliśmy na pielgrzymkę po to, by inni młodzi zobaczyli, że nie są osamotnieni, a inne dzieci też się modlą na różańcu. Dzięki temu mogą poczuć, że jest nas więcej – powiedziała.

Reklama

ZOBACZ>>> Nabożeństwo pierwszych sobót. Jak je odprawiać?

Dwunastoletnie Martyna i Nikola z Limanowej odmawiają codziennie jedną dziesiątkę różańca. Należą też do róży różańcowej i jest to dla nich ważna modlitwa. Dziś zaśpiewaliśmy dla Maryi i prosiliśmy Ją, by wspierała nas w różnych momentach naszego życia. Cieszę się, że tak dużo dzieci tu przyjeżdża i kocha tę modlitwę -mówią.

Pielgrzymka rozpoczęła się koncertem w wykonaniu zespołu „Armia Dzieci” na jasnogórskich Błoniach. Był też czas świadectw – m.in. spotkanie z Magdą Buczek, założycielką. Czuję wdzięczność Panu Bogu i Matce Najświętszej za to, że nieprzerwanie możemy pielgrzymować na Jasną Górę – powiedziała inicjatorka PKRD.

To już drugie pokolenie dzieci pielgrzymuje na Jasną Górę

Przekazała także podziękowania wszystkim, którzy na pielgrzymkę przybywają. Dzieciom, ale przede wszystkim ich opiekunom. Dzieci nie są w stanie same przyjechać, ale dzięki zaangażowaniu dorosłych mogą tu być – podkreśliła. To dzięki wsparciu dorosłych, najmłodsi mogą brać udział w tej radości i tym spotkaniu, co umacnia wspólnotę. Kobieta zauważyła, że jest to już drugie pokolenie dzieci, które pielgrzymuje na Jasną Górę. Wierzę, że nie jest to ludzkie dzieło, ale dzieło Matki Najświętszej – dodała. Maryja pragnie chronić i prowadzić dzieci poprzez modlitwę różańcową. Wyrazem tego są chociażby powołania do życia konsekrowanego wśród dorosłych już członków Kółek, a także powołania do życia rodzinnego – mówiła.

Centralnym punktem pielgrzymki była Msza święta na Szczycie jasnogórskim, której przewodniczył bp senior Antoni Długosz. W pielgrzymce uczestniczył również dyrektor i założyciel Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk.

Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci działają od 1997 roku, założyła je Magdalena Buczek. Wspólnota obecnie istnieje w 33 krajach świata, w których zarejestrowanych jest ponad 160 tys. osób.

BP @JasnaGóraNews, KAI/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę