Dom Samotnej Matki otworzył drzwi dla kobiet uciekających z Ukrainy

Młode kobiety w ciąży i z dziećmi, które uciekają przed wojną otrzymują pomoc w Domu Samotnej Matki w podwarszawskich Chyliczkach. Z powodu dramatycznej sytuacji na Ukrainie placówka zapewnia schronienie także całym rodzinom.

fot. Ana Tablas/Unsplash

Dom Samotnej Matki w Chyliczkach koło Warszawy jest instytucją charytatywną Archidiecezji Warszawskiej. Jest to jedna z najstarszych tego typu placówek w Polsce. Schronienie znajduje tutaj od kilku do kilkunastu mam w stanie błogosławionym i z dziećmi. Do obecnych mieszkanek ośrodka dołączyły także młode kobiety z Ukrainy. Pierwsi uchodźcy przybyli do ośrodka w czwartek 10 marca.

Specjalizujemy się w przyjmowaniu kobiet w ciąży i z noworodkami. Mamy dla nich pełen pakiet pomocy. Ale w związku z dramatyczną sytuacją na Ukrainie, reagujemy na takie sytuacje, kiedy schronienia potrzebuje mama z większymi dziećmi czy też cała rodzina. Na przykład parę dni temu przyjęliśmy do ośrodka kobietę w ciąży oraz z małym dzieckiem wraz z jej mamą i dwoma nastoletnimi wnukami – mówi ks. Marcin Szczerbiński, dyrektor Domu Samotnej Matki.

„Adaptujemy kolejne pomieszczenia do przyjęcia mam z dziećmi”

Ośrodek współpracuje z parafią w Chylicach w celu jeszcze skuteczniejszej koordynacji działań. Dzięki pomocy darczyńców, placówka dysponuje podstawowymi środkami higieny, artykułami pielęgnacyjnymi, kosmetykami i zabawkami.

Reklama
Reklama

W tym momencie adaptujemy kolejne pomieszczenia do przyjęcia mam z dziećmi. Parę dni temu otrzymaliśmy 10 dodatkowych łóżek, które już częściowo zostały wykorzystane – dodaje ks. Szczerbiński.

Oprócz wsparcia materialnego, prawnego i psychologicznego, ośrodek pomaga również w poszukiwaniu stałego miejsca zamieszkania oraz pracy dla mieszkanek placówki.

Dom Samotnej Matki prowadzą siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i działa w ramach Fundacji Blisko Rodziny.

Reklama
Reklama

archwwa.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę