Nasze projekty

Dołącz do 44-dniowej modlitwy za papieża i biskupów

Do objęcia szczególną modlitwą papieża Franciszka i biskupów zachęca ks. dr Przemysław Sawa z diecezji bielsko - żywieckiej. Akcja modlitewna rozpoczyna się dziś - w rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża - i potrwa 44 dni.

Ks. Przemysław Sawa, duszpasterz Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody z Bielska Białej i Misjonarz Miłosierdzia zachęca do szczególnej modlitwy za papieża i biskupów – „w dowolnej formie, ale konsekwentnie, z wytrwałością i zaangażowanym sercem. Niech jest wdzięczność Jezusowi za współczesnego Piotra i Apostołów oraz modlitwa o ochronę i dary Ducha Świętego”. 

Modlitwa rozpoczyna się dzisiaj, w rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża i ma trwać przez 44 kolejne dni, do 28 listopada. Ta liczba nie jest przypadkowa – nawiązuje do 44 polskich diecezji (41 diecezji łacińskich, 2 diecezje greckokatolickie i ordynariat polowy). Do podejmowanej przez siebie dowolnej modlitwy ks. Sawa proponuje dołączyć wezwanie „Jezu, strzeż papieża Franciszka i naszych biskupów. Niech codziennie odczytują Twoja wolę i doświadczają Twojej bliskości” oraz „Pod Twoją obronę”. Za Ojca Świętego, Biskupów i wszystkich modlących się w tym dziele modlitwy ks. Sawa odprawi mszę świętą w każdym tygodniu trwania akcji, do 29 listopada.

Swój udział w akcji można zgłosić, wypełniając formularz, nie jest to jednak obowiązkowe. – Te zapisy nie są konieczne, ale będą czytelnym znakiem, że jest grupa ludzi odpowiedzialnych za Kościół. Na koniec modlitwy – do której można dołączyć w każdej chwili! – poinformuję biskupów, ilu ludzi włączyło się w tę akcję modlitewną w ich intencji. Na pewno świadomość, że grupa ludzi otacza ich szczególną modlitwą, będzie dla nich dużym wsparciem. 

Reklama
Reklama

Na początku modlitwa za papieża

Wiele osób – jak zauważył ks. Sawa – nie słucha papieża Franciszka oraz podważa jego nauczanie, ale „nawet jeśli nie wszyscy katolicy Go rozumieją, to i tak powinni być duchowym wsparciem dla Jego osoby i posługiwania”.

„Niestety, wielu katolików deprecjonuje nauczanie Papieża, nie słucha tego, co powiedział, nie czyta tego, co napisał. Poniżają Go, insynuując kontakty z masonerią czy innymi złymi siłami politycznymi” – napisał ks. Sawa.

Reklama
Reklama

Problem: odrzucanie głosu biskupów

Podobna sytuacja dotyczy również polskich biskupów, których coraz częściej się znieważa, odrzuca ich głos, a nawet oskarża o zdradę Ewangelii. Z negatywnym oddźwiękiem ze strony niektórych katolików spotykają się informacje dotyczące wprowadzania norm sanitarnych w kościołach, które mają umożliwić funkcjonowanie duszpasterstwa, ale również decyzje „biskupów dyscyplinujących księży głoszących niepoprawną naukę na ambonie lub w Internecie”.

„Nagle wyrosło całe grono samozwańczych teologów i recenzentów Kościoła, którzy swoją „wiedzę” czerpią z nieprawdziwych objawień prywatnych czy nauczania błądzących duchownych. I oto dla wielu katolików ważniejsza staje się wypowiedź takiego czy owego księdza, będących często na granicy ortodoksji lub już tkwiących w karach kanonicznych, niż głos biskupów” – podkreślił.

Reklama

WSPIERAJMY PAPIEŻA I BISKUPÓWZapraszam do codziennej modlitwy za Ojca Świętego i biskupów – w dowolnej formie, ale…

Posted by Ksiądz Przemysław Sawa on Tuesday, October 13, 2020

Patrzyć w jednym kierunku

Biskupi muszą podejmować w czasie pandemii czasami bardzo trudne decyzje, dlatego w sposób szczególny potrzebują wsparcia modlitewnego wiernych. „My z kolei, duchowni i świeccy, patrzmy w jednym kierunku z Ojcem Świętym, Episkopatem w zakresie wiary, dyscypliny kościelnej, ale także w funkcjonowaniu w codzienności w jakiej przyszło nam żyć” – napisał ks. Sawa.

kh, ah/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę