Do udziału zaproszone są parafie, ale też całe rodziny! XXV Jubileuszowa Parafiada Archidiecezji Warszawskiej

Całe rodziny, w tym dzieci i młodzież z Ukrainy, wezmą udział w XXV Jubileuszowej Parafiadzie Archidiecezji Warszawskiej. Mistrzostwa odbędą się w sobotę 28 maja na stadionie Znicza w Pruszkowie, a organizatorzy wciąż czekają na chętnych do udziału w rywalizacji.

fot. Kenny Eliason/Unsplash

Parafiada to szczególne mistrzostwa. Obok finału turnieju piłki nożnej czy dyscyplin lekkoatletycznych – turniej wiedzy biblijnej. W sumie, w programie tegorocznej parafiady znalazło się siedem konkurencji indywidualnych: konkurs wiedzy biblijnej i liturgicznej, bieg na dystansie 60 metrów i 400 metrów, skok w dal, rzuty piłką do kosza, rzuty piłeczką palantową, ringo, oraz pięć konkurencji zespołowych – przeciąganie liny, skok przez skakankę.

Ukoronowaniem parafiady będzie finał Piłkarskiej Ligi Ministrantów, której mecze rozgrywano przez cały rok w parafiach Archidiecezji Warszawskiej.

Parafiada w Pruszkowie

XXV Jubileuszowa Parafiada Archidiecezji Warszawskiej odbędzie się w sobotę 28 maja na stadionie “Znicz” w Pruszkowie. Od godz. 9:30 do 10:00 będzie prowadzona rejestracja uczestników. Do godz. 14:00 zaplanowano konkurencje indywidualne i sportowe, a później wręczenie nagród. W konkurencjach sportowych mogą uczestniczyć dzieci i młodzież, które wcześniej zgłosiły się do duszpasterzy w swoich parafiach, a w konkursach wiedzy, warsztatach, pokazach i spotkaniach wszyscy chętni, bez obowiązku wcześniejszego zgłoszenia w swojej parafii.

Reklama
Reklama

Organizatorzy przygotowali konkurencje indywidualne i zespołowe, które będą rozgrywane w czterech kategoriach – uczniowie klas 1-5 szkoły podstawowej, uczniowie 6-8 szkoły podstawowej, uczniowie klas szkół średnich oraz w formie otwartej dla dzieci w różnym wieku i ich rodziców.

Oprócz rywalizacji sportowej, przez cały dzień dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w warsztatach, pokazach szczudlarzy i żonglerki w wykonaniu mistrza świata w Nextball, maratonie gier planszowych oraz spotkaniach z zaproszonymi gośćmi. Ponadto, przez cały dzień rodziny borykające się z trudnościami wychowawczymi będą mogły skorzystać ze specjalistycznej pomocy Fundacji PROPER VIA.

Na zakończenie mistrzostw trzy parafie, które łącznie zbiorą najwięcej punktów z wszystkich konkurencji, otrzymają puchar Arcybiskupa Warszawskiego Kazimierza Kardynała Nycza.

Reklama
Reklama

Formuła “open”

W dorocznych mistrzostwach uczestniczą dzieci i młodzież z parafii Archidiecezji Warszawskiej – ministranci, dzieci i młodzież z przyparafialnych wspólnot, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Przez dwadzieścia cztery lata parafiada ograniczała się jedynie do dyscyplin sportowych, w których uczestniczyły grupy parafialne. W tym roku organizatorzy zapraszają do udziału w parafiadzie również całe rodziny. To czas, kiedy organizowanych jest wiele imprez rodzinnych. Dlatego i my postanowiliśmy poszerzyć w tym roku grono uczestników, zapraszając na jubileuszową parafiadę całe rodziny, z dziećmi, dziadkami – mówi ks. Marcin Ośko, organizator wydarzenia. Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku. Zapewniamy wspaniały klimat, wiele atrakcji i mnóstwo cennych nagród.

Do udziału zaproszone są szczególnie dzieci i młodzież z Ukrainy, które poprzez wspólną zabawę będą miały okazję jeszcze bardziej zintegrować się z polskimi rówieśnikami.

Reklama

Jubileusz

Parafiada po raz pierwszy ruszyła w Archidiecezji Warszawskiej 25 lat temu. Nazwę i pomysł organizatorzy przejęli z Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży, za który odpowiada zakon pijarów. Za organizację Parafiady Archidiecezji Warszawskiej odpowiada wydział duszpasterstwa dzieci i młodzieży.

kh, archwwa.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę