Nasze projekty

Do seminarium w Łodzi przyjęto czterech kandydatów. Żaden z nich nie jest bezpośrednio po maturze

Do seminarium duchownego w Łodzi przyjęto czterech kandydatów. To jednak nie koniec rekrutacji, bo następna odbędzie się we wrześniu.

fot. Michel Grolet / Unsplash

W poniedziałek 10 lipca odbył się pierwszy zjazd rekrutacyjny w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. Zgłosiło się 4 kandydatów. Zostali przyjęci na rok propedeutyczny, który rozpocznie się w połowie września – tłumaczy ks. Marcin Pietrzyk, ojciec duchowny WSD w Łodzi.

ZOBACZ TEŻ: „Zaczęły się telefony, z których nic nie rozumiałem”. Jak abp Ryś dowiedział się o nominacji kardynalskiej?

W czasie zjazdu rekrutacyjnego kandydaci do seminarium odbyli rozmowy z przełożonymi seminarium i ojcem duchownym oraz zdali egzamin z podstaw wiedzy teologicznej.

Reklama

Rok propedeutyczny w naszej diecezji odbywa się w parafii Łask Kolumna. Tam klerycy przez rok biorą udział w wkładach z zakresu teologii i życia duchowego, ale w dużej mierze jest to rok budowania wspólnoty, budowania relacji i formacji ludzkiej – dodaje ojciec duchowny WSD.

Żaden spośród czterech kandydatów przyjętych już do WSD w Łodzi nie przyszedł do seminarium od razu po maturze, co wskazuje na to, że podwyższa się granica wieku wstępujących do tej najstarszej łódzkiej uczelni wyższej.

Druga rekrutacja odbędzie się 11 września br. Każdy, kto jest zainteresowanym, by wstąpić do WSD w Łodzi może kontaktować się z łódzkim seminarium i złożyć dokumenty, których lista dostępna jest na stronie internetowej www.wsd.lodz.pl. – zachęca ks. Pietrzyk.

Reklama

PRZECZYTAJ: Więźniowie zbudowali konfesjonały na ŚDM. „Jestem szczęśliwy i wdzięczny”

KAI, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę