Do ŚDM w Lizbonie przygotuje ich… św. Józef! Wyjątkowa Nowenna Młodych

Młodzi diecezji kieleckiej jako patrona przygotowań do ŚDM w Lizbonie wybrali św. Józefa. W ramach duchowej rozgrzewki przed spotkaniem młodych z całego świata będą spotykać się na comiesięcznych czuwaniach formacyjno-modlitewnych w parafiach diecezji.

Każdego 23 dnia miesiąca (z wyłączeniem miesiąca sierpnia, gdy ludzie młodzi pielgrzymują do sanktuarium na Jasną Górę, a następnie do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie) młodzież wraz z duszpasterzami nawiedzi parafie, którym patronuje święty Józef.

Spotkania będą miały charakter formacyjno-modlitewny. Miejscami wspólnej Eucharystii, słuchania Słowa w ramach „Katechez do Młodych” i adoracji z intencją modlitwy o czystość, będą kaplice i kościoły w Bielinach, Dobrzeszowie, Kielcach, Motkowicach, Mójczy, Ojcowie – Grodzisku, Woli Kopcowej i Zagnańsku.

To wydarzenie duchowe nazwano Nowenną Młodych ze św. Józefem. Tematem rozważań stanie się miłość. Miłość będzie przedstawiana jako dar, umiłowanie, czułość, posłuszeństwo, przyjmowanie, odwaga, praca, tajemnica i czystość. Początek Nowenny zaplanowano na 23 czerwca w parafii św. Józefa w Dobrzeszowie.

Chcemy również w ten sposób, wraz ze św. Józefem, przygotować się do wielkiego święta młodych, na które Ojciec Święty zaprasza nas na ziemie Maryi do Portugalii – tłumaczą duszpasterze młodzieży. Podkreślają zarazem, że w trwającym roku św. Józefa wszelkie starania duszpasterskie powinny „zmierzać do ponownego odkrywania i głoszenia w świecie charyzmatu świętości, jakim cieszy się Opiekun Kościoła”.

Reklama
Reklama

Nowenna Młodych ze św. Józefem to wspólna inicjatywa grup, stowarzyszeń i wspólnot tworzących Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Kieleckiej, którą będzie koordynować wspólnota Ruchu Czystych Serc.

KAI, zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę