Nasze projekty

Co z powrotem uczniów do szkół? Minister zdrowia ogłosił decyzję

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że uczniowie klas 1-3 wrócą do szkół 18 stycznia. Natomiast wszystkie inne dotychczasowe obostrzenia obowiązują co najmniej do 31 stycznia.

Stacjonarne funkcjonowanie szkół, zgodnie z rozporządzeniem, ministra edukacji i nauki zostało ograniczone do 3 stycznia. Od 23 grudnia do 3 stycznia uczniowie mieli przerwę świąteczną, a od 4 do 17 stycznia trwają ferie zimowe, w tym samym terminie dla wszystkich województw. Po ich zakończeniu, 18 stycznia uczniowie klas 1-3 wznowią zajęcia w systemie stacjonarnym – jak poinformował minister zdrowia.


Minister zdrowia podkreślił, że sytuacja w Polsce – mimo widocznych impulsów trzeciej fali pandemii – wygląda stabilnie, ponieważ nie obserwujemy dynamicznego skoku zachorowań, a poziom zajętych respiratorów i łóżek waha się poniżej 50%. Jednak rząd nie zdecydował się na złagodzenie innych obostrzeń, poza powrotem najmłodszych uczniów do szkół.

Jesteśmy w trakcie realizacji #NarodowyProgramSzczepień. Wymaga on od nas pewnej stabilności, jeśli chodzi o działanie systemu opieki zdrowotnej – podkreślił. 

Reklama
Reklama


Reklama

Nie zmienią się ograniczenia w kościołach

Przedłużenie dotychczasowych obostrzeń oznacza, że nie zmieni się liczba wiernych w kościołach. Przypomnijmy, że zgodnie z dotychczasowymi restrykcjami w uroczystościach religijnych może uczestniczyć jedna osoba na 15 mkw powierzchni świątyni.

kh/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę