Nasze projekty

Centralna procesja Bożego Ciała wraca na ulice Warszawy. Jaką trasą przejdzie?

W tym roku na trasę ulicami Warszawy wróci centralna procesja Bożego Ciała. Uroczystość rozpocznie o godz. 10:00 msza święta w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego.

fot. Wojciech Łączyński/Archidiecezja Warszawska

Po mszy świętej wyruszy orszak procesyjny z Najświętszym Sakramentem, który przejdzie ul. Świętojańską, Placem Zamkowym i Placem Bernardyńskim do pierwszego ołtarza przy kościele akademickim św. Anny.

Później procesja przejdzie do drugiego ołtarza przy kościele seminaryjnym. Trzeci będzie ustawiony przy pomniku bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego przy kościele sióstr wizytek.

Czwarty ołtarz znajdzie się na placu Józefa Piłsudskiego, gdzie kazanie wygłosi kard. Nycz. Na zakończenie procesji Bożego Ciała zostanie odśpiewany hymn „Te Deum”, a wierni otrzymają błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Reklama

Tego dnia katolicy mają obowiązek uczestniczenia w mszy świętej

W tym roku uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana Bożym Ciałem, przypada 16 czerwca. To święto ruchome, które zawsze obchodzone jest w czwartek po po uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

Boże Ciało jest świętem nakazanym, co oznacza, że tego dnia katolicy mają obowiązek uczestniczenia w mszy świętej.

kh, archwwa.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę