Nasze projekty

Budowa pierwszego w Warszawie kościoła pw. św. Jana Pawła II. Można ją wesprzeć wyjątkową książką – cegiełką

Książka nosi tytuł „12 historii o Jezusie, które rzucają nowe światło na rozumienie Ewangelii”, a jej autorem jest ks. Sławomir Abramowski. Już w niedzielę, 26 listopada odbędzie się oficjalna premiera książki!

materiały prasowe

W przeciwieństwie do większości dużych miast w Polsce, Warszawa nadal nie ma kościoła, który byłby dedykowany temu jednemu z największych Polaków w historii. Jest już pozwolenie na budowę, projekt wykonawczy i wykonawca, ale wciąż jeszcze brakuje środków. Stąd powstał pomysł książki – cegiełki, jako jednego z elementów wspierających to dzieło.

Poza tym, że to cegiełka, jest to również książka niezwykła. Niech nas nie zwiedzie jej niewielki, można by rzec – kieszonkowy – rozmiar. To książka ważna, bo pozwala na nowo spojrzeć na ewangeliczne historie i zobaczyć, jak głęboko osadzone w dziejach i tradycji dawnego Izraela układają się w niezwykłą opowieść o relacji Boga do człowieka oraz relacji wierzących do Boga.

Oficjalna premiera książki będzie miała miejsce 26 listopada o godzinie 11:00 na terenie parafii św. Jana Pawła II, przy ul. Obrońców Tobruku 48 w Warszawie. Zapraszamy całe rodziny. Każdy znajdzie coś dla siebie. Przewidziane są również pewne atrakcje dla naszych najmłodszych parafian – podkreślają organizatorzy.

Reklama

Autor książki, ks. dr Sławomir Abramowski, zanim został proboszczem warszawskiej parafii pod wezwaniem św. Jana Pawła II i wykładowcą biblistyki w seminarium, przez 12 lat pracował w Izraelu, gdzie ewangelizował i tworzył ośrodki i parafie katolickie. Wtedy też odkrył, dzięki badaniom tradycji Izraela opartej na starożytnych księgach, jak wierzyli Izraelici w czasach Jezusa.

Byłem już wtedy po doktoracie z teologii biblijnej i znałem się na pracy naukowej, więc z entuzjazmem pogrążyłem się w zagłębianiu tych źródeł i szybko zafascynowało mnie, jak niektóre fragmenty Ewangelii zaczęły jaśnieć zupełnie innym blaskiem – pisze autor we wstępie książki.

Efekt tego nowego odczytania ewangelicznych zdarzeń znajdziemy w książce „12 historii o Jezusie, które rzucają nowe światło na rozumienie Ewangelii”. Kolejne rozdziały odpowiadają na pytania m.in. dlaczego Jezus pochwalił nieuczciwego rządcę, dlaczego zabronił mówić trędowatemu o jego uzdrowieniu, co pisał palcem po ziemi, gdy tłum chciał ukamienować jawnogrzesznicę, czy wreszcie dlaczego zmienił imię Szymona na Piotr. Niektóre z odpowiedzi na tak postawione pytania mogą się okazać dość zaskakujące.

Reklama

To, co łączy wszystkie te historie, to odczytanie ich na nowo dzięki kontekstowi, który osadza je w tradycji Izraela czasów Jezusa. Dlatego też mogą być bardziej czytelne i zrozumiałe dla człowieka XXI wieku.

Na co zostanie przeznaczony zysk z książki?

Całkowity dochód ze sprzedaży książki przeznaczony jest na budowę kościoła i Centrum Rodziny Świętego Jana Pawła II w Warszawie. Kościół jest zaprojektowany według starożytnej architektury chrześcijańskiej, która wyraża poczucie wspólnotowości chrześcijańskiej – pisze ks. Abramowski w Posłowiach.

Z kolei Centrum Rodziny Świętego Jana Pawła II ma być środowiskiem, w którym będzie tętnił żywy Kościół, w którym każdy znajdzie swoje miejsce, jest chciany, akceptowany i może poczuć się częścią jednej wielkiej rodziny chrześcijańskiej.

Reklama

Znajdą się tam salki dla wspólnot, tzw. katechumenium, wykorzystywane także jako pomieszczenia do edukacji z niezbędną infrastrukturą dla liturgii, ale też spotkań i warsztatów. Hasłem przewodnim Centrum Rodziny jest: Żywy człowiek. Żywy Bóg. Żywy Kościół.

Więcej o inicjatywie można znaleźć na stronie centrumrodzinyjp2.pl.

materiały prasowe/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę