Nasze projekty

Bp Oder: Jan Paweł II mówił, że każde urodziny są kolejnym krokiem w drodze ku niebu

"Chciałbym, aby patrząc na przykład tego życia kapłańskiego, chrześcijańskiego, w sercu każdego z nas zapłonęło pragnienie oglądania Boga" - powiedział biskup gliwicki Sławomir Oder.

Fot. Episkopat.pl

Bp Oder, postulator w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym papieża Polaka, przewodniczył w czwartek mszy świętej przy grobie Jana Pawła II w bazylice watykańskiej – tego dnia przypadała 103 rocznica urodzin Karola Wojtyły. Hierarcha powiedział Radiu Watykańskiemu, że modlił się w duchu wdzięczności za jego życie, za wszystko, co wniósł do Kościoła powszechnego oraz to, czym ubogacił swoich rodaków.

Biskup Oder zaznaczył, że św. Jan Paweł II uczył wszystkich miłości do Boga i Jezusa eucharystycznego. Dodał, że w przyszłym roku odbędzie się w diecezji gliwickiej Kongres Eucharystyczny.

On bardzo umiłował Eucharystię. On właściwie Eucharystią żył i uczynił swoje życie, całe swoje życie życiem eucharystycznym. Chciałbym, aby patrząc na przykład tego życia kapłańskiego, chrześcijańskiego, w sercu każdego z nas zapłonęło pragnienie oglądania Boga, kontemplowania Jego oblicza zarówno w Eucharystii, jak i w tym ostatecznym spotkaniu. On mówił, że każde urodziny są dla chrześcijanina, dla Niego, kolejnym krokiem w drodze ku niebu. Jestem o rok młodszy do nieba. Chciałbym, żeby to dzisiejsze przeżywanie Eucharystii przy grobie świętego Jana Pawła II, świętego eucharystycznego, było też okazją do tego, abyśmy w naszych sercach wzbudzili pragnienie świętości – podkreślił bp Oder.

Reklama

Bo być w Kościele, być chrześcijaninem, to znaczy być powołanym do świętości. On nas tego uczył. Dlatego też, pomimo wszystkich kłopotów, trudności, przeciwności, znaków sprzeciwu, których doświadczamy, pragnąłbym, aby umacniała się nasza wiara i wzrastało nasze pragnienie spotkania z Bogiem w Jego chwale – mówił.

kh, Vatican News/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę