Nasze projekty

Biskupi spotkali się z Kongresem KK. Mają jeden zarzut do organizatorów

Rada KEP ds. Apostolstwa Świeckich spotkała się z przedstawicielami Kongresu Katoliczek i Katolików. „Spotkanie przebiegło w dobrej i przyjaznej atmosferze” - napisali przedstawiciele Kongresu KK.

fot. Episkopat Polski/Flickr

„W ostatnim czasie w mediach sporo kontrowersji wywołały postulaty Kongresu Katoliczek i Katolików, oddolnej inicjatywy głównie osób świeckich, które poszukują odpowiedzi na pytania o przyszłość Kościoła w Polsce. Przedstawiciele Kongresu zostali zaproszeni na spotkanie Rady Apostolstwa Świeckich KEP, które miało miejsce w sobotę, 24 kwietnia” – czytamy na stronie episkopatu.

Biskupi przypomnieli na spotkaniu, że z w Kościele w Polsce istnieje już wiele ruchów zrzeszających osoby świeckie, którym „zależy na odnowie kościoła”. Kongres KK podkreślił z kolei  wolę pełnej eklezjalności nowej inicjatywy, o której świadczą nie tylko listy wysłane przez organizatorów do wszystkich polskich biskupów, ale także zapraszanie poszczególnych przedstawicieli Episkopatu na spotkania kongresowiczów.

Członkowie Rady zwrócili ponadto uwagę, że – ich zdaniem – pośród tematów poruszanych w grupach roboczych, działających w ramach Kongresu, brakuje kwestii ochrony życia. Nawiązując do tego zarzutu, przedstawiciele Kongresu podkreślają, że wychodzą z założenia, że dyskusja w tej kwestii odbywa się już, tak wewnątrz, jak i na zewnątrz Kościoła, i nie wymaga na tym etapie dodatkowych głosów. „Poza tym kongresowicze szanują życie ludzkie na każdym etapie. Próba zarzucenia im postawy lekceważącej ten problem wydaje się nieuczciwa. Istnieje na przykład wiele dogmatów Kościoła, o których Kongres nie dyskutuje właśnie dlatego, że ich w żaden sposób nie podważa. Paradoksalnie podjęcie tematu ochrony życia naraziłoby Kongres na zarzut podważania stanowiska Kościoła w tym zakresie” – piszą.

Reklama

ag/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę