Biskupi spotkają się na Jasnej Górze. O czym będą rozmawiać?

W poniedziałek 2 maja na Jasnej Górze będzie obradować Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski. Jednym z tematów spotkania będzie pomoc uchodźcom z Ukrainy.

fot. Episkopat Polski / Flickr

W czasie obrad przewodniczący komisji duszpasterstwa KEP bp Andrzej Czaja przedstawi aktualny program duszpasterski Kościoła w Polsce.

Bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, zaznaczył, że jednym z kluczowych zagadnień zebrania Rady Stałej będzie pomoc uchodźcom z Ukrainy. Bp Krzysztof Zadarko, delegat KEP ds. Migracji, i przedstawiciel Caritas Polska zaznajomią księży biskupów z pomocą świadczoną zarówno uchodźcom będącym w Polsce, jak i pomocą humanitarną kierowaną do Ukrainy, w rejony, gdzie toczy się walka z najeźdźcą rosyjskim – stwierdził bp Miziński.

Najbliższe zebranie plenarne na początku czerwca w Zakopanem

Kolejnym zagadnieniem spotkania Rady Stałej będzie tematyka najbliższego zebrania plenarnego KEP, które odbędzie się w dniach 6-7 czerwca w Zakopanem.

Reklama

25 lat temu, w tych dniach, Ojciec Święty Jan Paweł II przebywał w Zakopanem. Te obrady będą połączone z celebracjami liturgicznymi upamiętniającymi tę wizytę. Punktem centralnym będzie Msza św. celebrowana pod Wielką Krokwią, w miejscu, w którym św. Jan Paweł II przed 25 laty celebrował Eucharystię – podkreślił bp Miziński.

Biskupi uczestniczący w obradach Rady Stałej oraz inni przedstawiciele Episkopatu, którzy do nich dołączą, następnego dnia wezmą udział w obchodach uroczystości NMP Królowej Polski na szczycie jasnogórskim pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Obchody te będą połączone z ogólnopolskim dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

kh, BP KEP/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę