Biskup zachęca proboszczów do zorganizowania zbiórki dla ubogich w… kancelariach parafialnych

Biskup diecezji sandomierskiej umieścił w kurii diecezjalnej specjalne pudełko z myślą o ubogich, którzy przychodzą z prośbą o pomoc. Zachęcił księży proboszczów, aby we współpracy ze świeckimi umieścili podobne skrzynki w kancelariach parafialnych.

Reklama

W budynku Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu umieszczone zostało pudełko z napisem: „Kto ma niech coś wrzuci. Kto nie ma niech sobie weźmie”. To nowa akcja charytatywna zainicjowana diecezji sandomierskiej, w związku z rozpoczętym 11 kwietnia Tygodniem Miłosierdzia. Bp Krzysztof Nitkiewicz wyjaśnił, że zainspirował go do tego św. Giuseppe Moscati, lekarz z Neapolu, który miał w swoim gabinecie kapelusz z takim właśnie napisem.

Ponieważ w diecezji nie brakuje ubogich, którzy przychodzą do Kurii Diecezjalnej z prośbą o pomoc, bp Nitkiewicz zaapelował do księży proboszczów, aby we współpracy ze świeckimi umieścili podobne skrzynki w swych kancelariach parafialnych.

Biskup podkreślił, że w trudnym czasie pandemii, gdy wiele osób prosi o pomoc i wsparcie, Diecezja Sandomierska stara się pomagać dzięki ofiarności księży i osób świeckich.

Reklama
Reklama

KAI, zś/Stacja7
fot. diecezjasandomierska.pl

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę