Nasze projekty

Bezdomni z Poznania nawiedzą Jasnogórski Obraz

Jednym z elementów programu nawiedzenia Obrazu Jasnogórskiego w archidiecezji poznańskiej będzie uroczysta msza święta z udziałem osób bezdomnych. – Chcemy w ten sposób dostrzec i uhonorować osoby, które na co dzień borykają się z najdotkliwszym nieszczęściem, brakiem dachu nad głową – mówi ks. Arkadiusz Szady, jeden z pomysłodawców wydarzenia.

W swoistym peregrynacyjnym „jubileuszu” bezdomnych weźmie udział abp Stanisław Gądecki. –Uroczystość odbędzie się 3 stycznia 2021 r. w kaplicy sióstr elżbietanek w Poznaniu, tuż obok jadłodajni Caritas dla ubogich – wyjaśnia ks. Szady, pomysłodawca wydarzenia, na co dzień wraz z elżbietanką s. Józefą pomagający w wydawaniu posiłków.

Myśl o zorganizowaniu takiej stacji nawiedzenia zrodziła się niedawno z troski o ubogich, których liczba od początku pandemii gwałtownie wzrosła.

„Jestem przekonany, że Matka Boża, nawiedzająca polskie diecezje, szczególnie troszczy się o tych wszystkich, którzy, podobnie jak Święta Rodzina, nie znajdują miejsca we współczesnych «gospodach». Stąd też uroczysta liturgia dla bezdomnych celebrowana będzie w okresie Narodzenia Pańskiego” – mówi ks. Szady.

Reklama
Reklama

https://www.facebook.com/archidiecezja.poznanska/photos/a.320723241329702/3280778295324167/?type=3&theater

Msza św. nawiedzenia Obrazu Jasnogórskiego dla bezdomnych transmitowana będzie na cały świat przez TVP Polonia.

ZOBACZ TEŻ: “To sanktuarium dobroci i miłości”. Kard. Krajewski otwozył Dom Nadziei

Reklama
Reklama

Peregrynujący po Polsce Obraz Jasnogórski dotarł do archidiecezji poznańskiej 18 maja 2019 r. Ze względu na pandemię koronawirusa pielgrzymowanie po diecezji przedłużono do 8 maja 2021 r.

ah, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę