Nasze projekty

Będzie zakaz noszenia przyłbic, maseczki obowiązkowe

Minister zdrowia Adam Niedzielski potwierdził na konferencji prasowej, że będzie zakaz zakrywania ust i nosa przyłbicami. Rząd ma wkrótce wydać rozporządzenie w tej sprawie.

Będziemy chcieli wycofać możliwość zastępowania maseczek takimi surogatami jak przyłbice, szalik i chusta, które nie stanowią skutecznego  zabezpieczenia przed koronawirusem – powiedział Niedzielski.

Dodał też, że rząd będzie zalecał, aby używać maseczek medycznych, ale Niedzielski zaznaczył, że będzie to „miękkie zalecenie”.

Południowoafrykańska mutacja w Polsce

Niedzielski przekazał też, że wykryto w Polsce pierwszy przypadek południowoafrykańskiej mutacji koronawirusa. Mamy pierwszy przypadek zidentyfikowany tej mutacji przez laboratorium Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Przypadek pochodzi z okolic Suwałk – powiedział.

Reklama
Reklama

Ta mutacja wirusa jest cały czas badana, ale wiele wskazuje na to, że niektóre szczepionki mogą być przeciwko niemu mniej skuteczne.

Jest nowy harmonogram szczepień

Jak przekazał minister Michał Dworczyk, do 7 marca planowane jest zakończenie szczepień nauczycieli. Od 22 marca ruszą szczepienia służb mundurowych i osób w wieku od 60 do 65 lat – poinformował. Od 15 marca prowadzone będą szczepienia osób przewlekle chorych.

Dworczyk zadeklarował też, że jeżeli dostawcy wywiążą się z umów, to w Polsce do końca pierwszego kwartału zaszczepionych zostanie 3 miliony osób.

Reklama
Reklama

SPRAWDŹ: Q&A: Szczepienie przeciw COVID-19

ag/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite