Nasze projekty

„Bardziej wspominamy Jana Pawła II niż jego nauczanie”

Polacy mają duży sentyment do Jana Pawła II, chociaż za bardzo nie interesują się nauczaniem papieża. Takie wnioski przedstawił w radiowej Jedynce prorektor Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie profesor Krzysztof Pawlina.

Ksiądz profesor powołuje się na badania, które przeprowadził wśród młodzieży. Wynika z nich, że wiedza na temat nauczania polskiego papieża nie jest zbyt głęboka. Studenci podkreślają, że najbardziej cenią sobie naukę Jana Pawła II o rodzinie, licealiści wskazują na jego słowa o miłości. Jednak – jeśli głębiej wejść w te odpowiedzi – młodzi nie znają dokładnie nauki papieża.
 

"Oni kochają bardziej Jana Pawła II niż jego nauczanie" – stwierdził gość radiowej Jedynki.
 

Prorektor Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie podkreśla, że młode pokolenie wkrótce nie będzie pamiętać Jana Pawła II osobiście. Dlatego – jego zdaniem – ważne jest, jak postać tę uda się im przedstawić i przekazywać w całości, a nie fragmentarycznie.
 

Reklama

Dziesięć lat temu o godzinie 21.37 zmarł papież Jan Paweł II. Już podczas uroczystości pogrzebowych wierni wołali "Santo subito", czyli "Święty natychmiast". Kanonizacji Jana Pawła II dokonał papież Franciszek 27 kwietnia 2014 roku. Na uroczystości w Rzymie był obecny Benedykt XVI, który beatyfikował papieża Polaka w 2011 roku.

 


IAR/jp/zr/dj

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę