Nasze projekty

Archidiecezja gdańska odniosła się do wyroku abp. Głodzia. Komunikat

W poniedziałek Nuncjatura Apostolska opublikowała wyrok ws. zaniedbań abp. Sławoja Leszka Głodzia. Archidiecezja gdańska odniosła się do niego w krótkim komunikacie.

Abp Sławoj Leszek Głódź FOT. WIkipedia

W wyniku zakończonego śledztwa abp Głodź otrzymał nakaz zamieszkania poza archidiecezją gdańską, nie może uczestniczyć w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych lub spotkaniach świeckich na terenie archidiecezji gdańskiej, a także ma wpłacić pieniądze na rzecz działalności Fundacji św. Józefa.

„Archidiecezja Gdańska przyjmuje do wiadomości Komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce (N. 5733/21) z dnia 29 marca 2021 r. ws. arcybiskupa seniora gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. Jednocześnie przyjmuje, że treść komunikatu i zawarte tam postanowienia wynikają z przeprowadzonego postępowania dotyczącego zasygnalizowanych zaniedbań w oparciu o motu proprio Ojca Świętego Franciszka Vos estis lux mundi” – brzmi komunikat.

Wobec emerytowanego metropolity gdańskiego toczyło się postępowanie dotyczące zaniedbań w sprawach nadużyć seksualnych, których dopuszczali się niektórzy duchowni, a także w innych, związanych z zarządzaniem archidiecezją gdańską.

Reklama
Reklama

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę