Nasze projekty

Anna Sułkowska – wspomnienie

Dzięki niej kawałek Indii był w nas

24 stycznia po ciężkiej chorobie zmarła Anna Sułkowska, kierownik Sekretariatu Misyjnego Jeevodaya. Osoba, z którą zawsze z wielką radością współpracowaliśmy. Wiosną 2015 roku współorganizowaliśmy jako Stacja7 wystawę o działalności Jeevodaya w ramach Targów Wydawców Katolickich w Warszawie. Bez Ani Sułkowskiej całe przedsięwzięcie nie miałoby miejsca.

Ania i bp Hoser
Anna Sułkowska w towarzystwie abp Henryka Hosera

Reklama
Reklama

Uśmiechnięta, dobrym słowem i indyjską herbatą witała gości, którzy odwiedzali nasz namiot targowy. Z ogromna miłością opowiadała o młodzieży z Jeevodaya i chorych na trąd. “Dzięki niej kawałek Indii był w nas” – tak napisano po jej śmierci. Nie zapomnimy, jak pomagała nam w pracy i jak pomagała innym.

“Ania była osobą widzącą więcej, słuchającą i słyszącą, czującą mocniej i rozumiejącą niewytłumaczalne. Zawsze gotowa pomóc nawet gdy wydawało się, że nie ma rozwiązania. Jej odejście boli, ale na pewno jest znakiem, ofiarą, darem, co zrozumiemy w przyszłości” – tak pisze o niej dzisiaj dr Helena Pyz (czytaj więcej: Mama z Jeevodaya).

Reklama
Reklama

Ania i Helena
Anna Sułkowska z dr Heleną Pyz

Anna Sułkowska była członkinią Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, uczestnikiem Ruchu Pomocników Matki Kościoła i Rodziny Rodzin. Wiernie towarzyszyła kiedyś Prymasowi Wyszyńskiemu i dbała o pamięć o nim, realizując dzieła, jakie Prymas Tysiąclecia zostawił dla Instytutu.

Reklama

Łączymy się w modlitwie i prosimy Was wszystkich o modlitwę.

Msza Święta pogrzebowa będzie odprawiona w poniedziałek, 30 stycznia 2017 roku o godz. 11.30 w Katedrze warszawsko-praskiej przy ul. Floriańskiej 3, po czym nastąpi złożenie ciała na Cmentarzu Bródnowskim.

Zamiast kwiatów prosi się o ofiary na potrzeby Ośrodka Jeevodaya w Indiach.

Ośrodek Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya, którego nazwa oznacza „świt życia”, mieści się w indyjskim stanie Chhattisgarh. Założyli go w 1969 roku Polacy: kapłan i lekarz ks. Adam Wiśniewski SAC oraz Barbara Birczyńska. Wraz z zespołem przyuczonych przez nich paramedyków placówka rocznie udziela około 10 tys. porad lekarskich i wykonuje drobne zabiegi medyczne. Do tej pory wykryto i podjęto leczenie 7 tys. nowych przypadków trądu. Od prawie 30 lat ośrodkiem kieruje Helena Pyz, lekarka i świecka misjonarka z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego.

Więcej przeczytasz w reportażu autorstwa Beaty Zajączkowskiej „Mama z Jeevodaya”


W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy kolejny Światowy Dzień Chorych na Trąd. Anna Sułkowska od kilku lat angażowała się w przygotowania tego dnia.

Trad_plakat

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę