Nasze projekty

Abp Ryś o budowie osiedla dla uchodźców z Ukrainy: nie będziemy tworzyć dzieł miłosierdzia w atmosferze niezrozumienia

Nie będziemy tworzyć dzieł miłosierdzia w atmosferze niezrozumienia i wojny – mówi arcybiskup Grzegorz Ryś, pomysłodawca projektu budowy osiedla dla uchodźców z Ukrainy.

fot. Archidiecezja Łódzka/YouTube

Podczas środowych obrad rady miejskiej miał być procedowany projekt związany z udziałem miasta Łodzi we wspólnym dziele budowy osiedla domków dla ukraińskich uchodźców. Na prośbę metropolity łódzkiego ten punkt został zdjęty z obrad.

Powodem decyzji abp. Rysia był protest, jaki wobec inicjatywy budowy osiedla zgłosiła część mieszkańcy dwóch dzielnic, na terenie których projekt miał być sfinalizowany.

Metropolita łódzki podkreślił, że w dalszym ciągu jest przekonany do tego projektu. Mając zgromadzone środki do realizacji tego zadania chcemy nadal go realizować, ale być może w inny sposób. Jedną z propozycji jest podjęcie jeszcze raz tego tematu we współpracy z Miastem Łódź, ale po przeformatowaniu tego projektu – tak by uzyskał on społeczną akceptację lub jako Kościół zrealizujemy ten projekt we własnym zakresie – dodał abp Ryś.

Reklama

Osiedle domów chronionych to inicjatywa abp. Rysia realizowana we współpracy z Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz Urzędem Miasta Łodzi. Osiedle domków, które ma być widomym owocem zakończonego w kwietniu tego roku Jubileuszu 100-lecia archidiecezji łódzkiej ma powstać z myślą o przybywających i mieszkających już w Łodzi uchodźcach z Ukrainy.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę