Nasze projekty

860 katechetów będzie uczyć religii w diecezji radomskiej. „Sercem katechezy jest Chrystus”

"Niech ten rok i wszelkie nasze starania przyniosą Boże owoce w nas, i w tych, dla których podejmujemy troskę, aby przekazać prawdę o Bogu" - mówił do nauczycieli religii bp Marek Solarczyk. W diecezji radomskiej będzie pracować w tym roku 860 katechetów.

fot. Ivan Aleksic/unsplash.com

Katecheci, którzy rozpoczną pracę w szkołach diecezji radomskiej spotkali się na powakacyjnym spotkaniu, które odbyło się 29 sierpnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił bp Marek Solarczyk.

Nauczyciele religii uczestniczyli w powakacyjnym spotkaniu w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Moi drodzy, mamy wiele doświadczeń i wyobrażeń. Wiele intencji rodzi się w naszych sercach i duszach. Dlatego jesteśmy tutaj, aby radować się tą wspólnotą. Chcemy zawierzyć Bogu ten czas – mówił bp Solarczyk na wstępie liturgii.

Niech ten rok i wszelkie nasze starania przyniosą Boże owoce w nas, i w tych, dla których podejmujemy troskę, aby przekazać prawdę o Bogu, by pomóc im przyjąć i przeżywać bliskość Boga. Aby życie naszych wychowanków było znakiem potwierdzającym, że w ich życiu owoce Boga się rozwijają i trwają – mówił dalej w homilii ordynariusz radomski.

Reklama

W trakcie spotkania podziękowano Ewie Majcher za jej 40-letnią pracę na polu katechetycznym w Kościele radomskim. Ten czas minął jak jeden dzień. Spotkałam na swojej drodze zawodowej wielu wspaniałych ludzi. Zawsze na pierwszym miejscu będą wspominała bp. Edwarda Materskiego, który wręczył mi misję kanoniczną. Zaczynaliśmy, kiedy katecheza była przy parafii. Przepracowałam 40 lat jako nauczyciel doradca, a wcześniej jako metodyk lekcji religii w diecezji radomskiej – powiedziała Ewa Majcher.

„Sercem i centrum katechezy jest Chrystus”

W spotkaniu udział wzięło ok. 350 katechetów. Wśród nich Monika Drążyk, która uczy katechezy w II LO Marii Konopnickiej w Radomiu i jest również metodykiem religii w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu. Sercem i centrum katechezy jest Chrystus. Swoim życiem, obecnością w szkole musimy dawać świadectwo naszej wiary – powiedziała Monika Drążyk.

W programie zjazdu był m.in. wykład i wprowadzenie w program duszpastersko-katechetyczny „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, którego dokonał ks. dr Wojciech Prawda. Było również wystąpienie dyrektora delegatury Kuratorium Mazowieckiego w Radomiu Wojciecha Nalberskiego.

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę