700 ewangelizatorów na tegorocznym Przystanku Jezus!

700 młodych ewangelizatorów z Polski, Anglii, Luksemburga, Irlandii, Słowacji, Francji i Niemiec, będzie dzielić się swoją wiarą z uczestnikami Przystanku Woodstock, podczas towarzyszącego mu 15. Przystanku Jezus. Ta wyjątkowa inicjatywa ewangelizacyjna odbędzie się w dniach 27 lipca – 3 sierpnia br. w Kostrzynie nad Odrą.

Przystanek Jezus organizowany jest przez Wspólnotę św. Tymoteusza z Gubina, jako część Przystanku Woodstock. Jak czytamy w tegorocznym Przesłaniu Organizatorów Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystanku Jezus 2014, w ciągu tych wszystkich lat ok. 11 tysięcy młodych chrześcijan dzieliło się swoim doświadczeniem przyjaźni z Jezusem. – Jesteśmy też dumni, że realizujemy wezwanie Papieża Franciszka, aby Kościół odważnie i z miłością wychodził spośród swych murów, do współczesnego świata – piszą organizatorzy.

Przystanek Jezus rozpocznie się dwudniowymi rekolekcjami, które poprowadzi zaprzyjaźniony z Przystankiem i co roku obecny w Kostrzynie, bp Edward Dajczak, ordynariusz koszalińsko–kołobrzeski. We wtorek popołudniu uczestnicy przejdą korowodem przez Kostrzyn aż na Pole Woodstockowe, aby tam oficjalnie otworzyć tak zwaną Wioskę Przystanku Jezus. – 700 uczniów Jezusa potrafi zaistnieć radośnie, kolorowo i dynamicznie pośród tych 300.000 uczestników Woodstocku. Przygotowujemy ciekawe i konkretne propozycje dla naszych gości – zapewniają organizatorzy.

Wśród tegorocznych atrakcji dla Młodzieży Woodstocku przygotowano spotkanie z krakowskim bp. pomocniczym Grzegorzem Rysiem, któremu młodzi będą mogli zadać nurtujące ich pytania. Organizatorzy zaprosili także prof. Bogdana Chazana, który obiecał przyjechać, jeśli tylko poprawi się stan jego zdrowia. Swoją obecność zapowiedzieli także red. Jan Pospieszalski, mec. dr Krzysztof Wąsowski, generał świeckiego Zakonu Rycerzy Jana Pawła II i red. Krzysztof Skowroński, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Reklama
Reklama

Poza tym, przez cały czas trwania Woodstocku, młodzi ewangelizatorzy będą gotowi do podzielenia się świadectwem swojej wiary. Nieodłącznym elementem Przystanku Jezus jest także codzienna Msza święta, wspólne modlitwy, m.in. poranna Jutrznia i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Organizatorzy zachęcają wszystkich, którzy nie zdołają dotrzeć w tym roku do Kostrzyna nad Odrą, aby przyłączyli się do społeczności Duchowych Przystankowiczów. Można to zrobić poprzez rejestrację na stronie www.PrzystanekJezus.pl lub www.facebook.com/PrzystanekJezus. Duchowi Przystankowicze otrzymują codziennie informacje o tym, co dzieje się na Przystanku Jezus i modlą się w intencji ewangelizacji.

Jak poinformowali organizatorzy, Przystanek Jezus nie jest sponsorem Przystanku Woodstock, nie wpłaca też żadnych funduszy na organizację tej inicjatywy. Z tej przyczyny, z roku na rok Przystankowicze otrzymują lokalizację odsuniętą coraz bardziej na peryferie tego wielkiego wydarzenia. – Oczywiście nadal bardzo chcemy być oficjalną częścią tego wielkiego festiwalu, jako jedna z organizacji pozarządowych, bo też taki status ma nasza wspólnota. Wierzymy, iż nasza kulturalna, profilaktyczna i wychowawcza działalność jest ważnym składnikiem Festiwalu Przystanek Woodstock – piszą w przesłanym do mediów komunikacie.

Reklama
Reklama

Udział w Przystanku Jezus mogą wziąć osoby świeckie na co dzień formujące się we wspólnotach i ruchach kościelnych, siostry zakonne, klerycy oraz księża.


am / Kostrzyn n. Odrą

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę