fot. M. Mazur / Episkopat.pl

5. rocznica ŚDM w Krakowie [TRANSMISJA]

W Krakowie rozpoczynają się dziś uroczystości rocznicowe 5 lat po Światowych Dniach Młodzieży. W sanktuarium Jana Pawła II na Białych Morzach odbędzie się Msza święta i wspaniały koncert uwielbienia.

Reklama

Konkurs, spotkanie młodych, Msza Święta, koncert uwielbienia i premiera polskiej wersji hymnu. Tak zapowiada się 5. rocznica Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Tak będzie wyglądać pierwsze z wydarzeń rocznicowych, które odbywa się 24 lipca w Krakowie.

Zapraszamy na transmisję z Mszy Świętej i koncertu.

MSZA ŚWIĘTA – godz. 19:00

Eucharystii w Sanktuarium św. Jana Pawła II na krakowskich Białych Morzach przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski senior. Słowo Boże wygłosi bp Robert Chrząszcz.

Reklama
Reklama

KONCERT – godz. 20:15

Po Mszy Świętej odbędzie się koncert uwielbienia, na którym zaśpiewa chór młodych z całej Polski pod batutą Huberta Kowalskiego, kompozytora i aranżera. Jak zdradzają organizatorzy, na koncercie wykonane zostaną hymny Światowych Dni Młodzieży z ostatnich 5 spotkań (Panama, Kraków, Rio de Janeiro, Madryt, Sydney). Spotkanie zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu.

W czasie koncertu będzie można także polską wersję hymnu na ŚDM w Lizbonie. Portugalska wersja nosi tytuł „Há Pressa no Ar”, co można przetłumaczyć dosłownie jako: „W powietrzu czuć pośpiech”. Jest on inspirowany tematem najbliższych ŚDM: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”.

Premiera teledysku do polskiej wersji Hymnu ŚDM Lizbona 2023 już w niedzielę o godz. 12.

Reklama
Reklama

Na koncercie wystąpi ogólnopolski chór i orkiestra ŚDM pod przewodnictwem Huberta Kowalskiego. Będą im towarzyszyć Arkadio oraz Basia Pospieszalska.

Koncert odbywa się w Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie, przygotowany został we współpracy Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM oraz Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. św. Jana Pawła II w Krakowie.

os, mlodzi.diecezja.pl / Stacja7

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę