Nasze projekty

300-metrowa flaga Ukrainy na marszu w Łodzi! „Wspieramy naszych przyjaciół”

Uczestnicy wiecu, który przeszedł ulicami Łodzi, nieśli 300-metrową flagę Ukrainy. "Wspieramy naszych przyjaciół i potępiamy bandycki atak" - napisano na Facebooku wydarzenia.

fot. Łódź @Miasto_Lodz/Twitter

„Marsz Stop Wojnie” przeszedł w piątek ulicą Piotrkowską od Placu Wolności pod siedzibę ukraińskiego konsulatu. Uczestnicy nieśli gigantyczną, 300-metrową niebiesko-żółtą flagę Ukrainy, która od ponad tygodnia walczy z inwazją Rosji.

„Ta manifestacja to wyraz wsparcia dla naszych przyjaciół z Ukrainy oraz potępienie bandyckiego ataku Putina i Łukaszenki” – można było przeczytać w zaproszeniu na Facebooku.

Przeciwko wojnie protestuje cały świat

Podobne manifestacje są organizowane na całym świecie, od momentu, gdy Ukraina padła ofiarą agresji wojsk rosyjskich. W piątkowy wieczór na wiecu poparcia zebrali się również Gruzini, do których przemówił Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy.

ZOBACZ: Zełenski: jeśli Ukraina nie przetrwa, padnie, to zginie cała Europa

Proszę nie milczeć. Wspierajcie Ukrainę. Jeżeli Ukraina nie przetrwa, padnie, to zginie cała Europa – mówił do zgromadzonych w Tibilisi.

Reklama

Antywojenne manifestacje są organizowane również w wielu miejscach w Rosji, których uczestnicy są zatrzymywani przez policję – szacuje się, że to już kilkanaście tysięcy osób.

PRZECZYTAJ: 77-letnia Jelena Osipova zatrzymana w Rosji. Protestowała przeciwko wojnie

Reklama

kh/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę