Nasze projekty

14 kandydatów przyjęto do seminarium w Tarnowie. To głównie maturzyści, ale nie tylko

"Zdecydowana większość to maturzyści, ale są także mężczyźni, którzy rozpoczęli inne studia, pracowali, ale stwierdzili, że powołanie jest ważniejsze" - mówi o nowych kandydatach do seminarium ks. Jacek Soprych, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

fot. Saint John's Seminary/Unsplash

Do rekrutacji w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie przystąpiło 20 kandydatów, po zakończeniu procedury 14 zostało przyjętych. To podobna liczba do ubiegłorocznej. Ponadto jeden mężczyzna będzie się przygotowywał do kapłaństwa w Łodzi, gdzie znajduje się Ogólnopolskie Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń. Ma ponad 40 lat.

W Tarnowie odbyła się druga tura egzaminów. Cieszymy się z nowych powołań – mówi rektor ks. Jacek Soprych.

Zdecydowana większość to maturzyści, ale są także mężczyźni, którzy rozpoczęli inne studia, pracowali, ale stwierdzili, że powołanie jest ważniejsze i rezygnują z dotychczasowych swoich planów i przychodzą do seminarium. Ci mężczyźni od dawna myśleli o powołaniu do kapłaństwa – powiedział ks. Soprych.

Reklama

Alumni pierwszego roku rozpoczną formację w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a nie jak dotychczas w Błoniu.

Wyjątkowo ten etap propedeutyczny rozpoczną w głównym budynku seminarium ze względu na to, że w Błoniu nadal gościmy uchodźców z Ukrainy. Chcemy, żeby oni nadal tam mieszkali, żeby ta przestrzeń była jeszcze na jakiś czas im oddana. My sobie poradzimy tutaj w Tarnowie, więc przyjmujemy pierwszy rok w głównym budynku – mówi rektor WSD.

Alumni pierwszego roku przyjadą do seminarium 17 września, pozostali klerycy tydzień później, a nowy rok akademicki rozpocznie się 26 września.

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę