Nasze projekty

13 maja rusza wspólna Nowenna Pompejańska tysięcy Polaków

Już jutro w dniu kolejnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie, gdzie wzywała Ona wszystkich do modlitwy Różańcem, rozpoczyna się wspólna modlitwa Nowenną Pompejańską w intencji "nawrócenia grzeszników, spośród których ja jestem pierwszy". Inicjatywa wyszła od ks. Teodora Sawielewicza i ks. Dominika Chmielewskiego SDB, głoszących katechezy na YouTube.

Reklama

Wspólna modlitwa, do której zaproszeni są absolutnie wszyscy, rozpocznie się 13 maja a zakończy 5 lipca. Będzie polegała na tym, że każdy kto bierze w niej udział odmówi codziennie jeden cały Różaniec, czyli trzy całe części (15 tajemnic różańcowych). Intencją wspólną jest „nawrócenie grzeszników, spośród których ja jestem pierwszy”. 

Jeśli naprawdę chcesz by Twój mąż, twoja żona, twoje dzieci, sąsiedzi, rodzina wrócili do Pana Boga dzięki tej Nowennie, niech to będzie przede wszystkim 54 dni twojego radykalnego nawracania się, powrotu całym sercem do Pana Jezusa

– wyjaśniał w wideo wprowadzającym ks. Dominik Chmielewski SDB, rekolekcjonista i duszpasterz, nagrania konferencji którego cieszą się popularnością w Internecie. Obaj kapłani działają na co dzień niezależnie, choć obaj głoszą i katechizują za pośrednictwem modlitw i nagrań umieszczanych na YouTube. Ks. Dominik jest salezjaninem i pochodzi z Bydgoszczy, zaś ks. Teodor Sawielewicz jest wikariuszem z Oleśnicy w archidiecezji wrocławskiej, ewangelizującym poprzez kanał Teobańkologia na Instagramie i YouTube. Aby rozpropagować pomysł wspólnej modlitwy Polaków zaczęli działać razem. 

Reklama
Reklama

Będzie nas kilkanaście tysięcy ludzi, którzy będą szturmować niebo tą modlitwą nie do odparcia. Mamy nadzieję, że ta wspólnota, która się wytworzy sprawi, że my sami się nawrócimy i ludzie wokół nas też zaczną się nawracać, a grzesznicy znajdą miłosierdzie

mówi ks. Teodor. 

Nasza taktyka jest następująca – sam muszę zapłonąć wiarą, by zapalać innych. Sam muszę zobaczyć, ile „gnoju grzechu” wokół mnie i we mnie, by zabrać się za swój grzech i potem za „nawracanie innych”. Ta nowenna, którą wspólnie proponujemy jest to modlitwa również za Twoich najbliższych, modlitwa we wspólnocie o to, by Twoja rodzina się nawróciła. Stajemy w postawie pokory, że nie jesteśmy lepsi od tych, którzy w naszej ocenie potrzebują nawrócenia” – przekonują duszpasterze.

Reklama
Reklama

Aby wziąć udział w Nowennie nie trzeba nigdzie się zapisywać ani zgłaszać, wystarczy codzienny, indywidualny Różaniec zgodnie z zasadami modlitwy Nowenną Pompejańską (czytaj więcej>>). Można do niej dołączyć także po 13 maja, ale wówczas trzeba skończyć odpowiednio później, tak, by Nowenna trwała łącznie 54 dni. 

Ks. Teodor i ks. Dominik przekonują, że w tę „wymagającą 54-dniową modlitwę włączy się co najmniej kilkanaście tysięcy osób, w tym kilkadziesiąt zgromadzeń męskich i żeńskich”. Swojego pasterskiego błogosławieństwa inicjatywie udzielił biskup pomocniczy wrocławski Andrzej Siemieniewski.

Reklama

ad/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę