Nasze projekty

Warsztaty dziennikarskie przed ŚDM – II edycja

Dziennikarze TVN, RMF.fm i Marcin Mroczek będą gośćmi II edycji Warsztatów Dziennikarskich przed ŚDM

Reklama

Do Łagiewnik zapraszają Biuro Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży, Komitet Organizacyjny ŚDM 2016 i portal Stacja7.pl Warsztaty dedykowane są wolontariuszom ŚDM z całej Polski. W czerwcu do podwarszawskiego Konstancina przyciągnęły one ponad 70 osób z całej Polski. Rozmawialiśmy m.in. o tym, jakie medialne inspiracje płyną z ewangelii, jak dobrze przygotować news radiowy oraz o sposobach na efektywne prowadzenie fanpage’a. Jak będzie tym razem?

Listopadowa edycja warsztatów skupiać się będzie wokół zagadnień radiowo-telewizyjnych. Wśród naszych prelegentów znajdą się znani dziennikarze: Brygida Grysiak, Marek Nowicki, Krzysztof Skórzyński, Blanka Baranowska, Marek Balawajder i Tomasz Staniszewski. Gościem specjalnym Warsztatów będzie Marcin Mroczek, który opowie o zarażaniu ludzi wiarą i radości życia.

W dniach 7-8 listopada zapraszamy do Krakowa wolontariuszy, którzy chcą ćwiczyć się w sztuce reportażu, przeprowadzania wywiadów i efektownych wystąpień przed kamerą. Uczestnikom warsztatów zapewniamy noclegi, pełne wyżywienie, dobre warunki szkoleniowe i bogate przeżycia duchowe.

Reklama
Reklama

PROGRAM WARSZTATÓW

Termin: 7-8.11.2015 r.

Reklama
Reklama

Miejsce: Kraków-Łagiewniki

Organizatorzy: Biuro Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży, Komitet Organizacyjny ŚDM 2016 i portal Stacja7.pl

Sobota 7 listopada 2015

Reklama

9:30 – Siła faktu, siła głosu – o tym, co ma największą siłę rażenia w rozgłośniach radiowych i jak przedstawiać fakty. Prowadzący: Marek Balawajder (Dyrektor Informacji RMF.fm). (Dom Duszpasterski, sala konferencyjna)

10:15 – Kawa (Dom św. Siostry Faustyny)

10:30 – Sztuka dobrego przygotowania się do rozmowy radiowej i sztuka tworzenia dobrych materiałów – warsztaty w grupach. Prowadzący: Blanka Baranowska (z-ca Dyrektora Informacji RMF.fm), Tomasz Staniszewski (redaktor i reporter Faktów RMF.fm) i Marek Balawajder. (Dom św. Siostry Faustyny: sala 23, duża jadalnia oraz Dom Duszpasterski – sala konferencyjna. Informacje o przynależności do grupy – na recepcji)

13:00 – Obiad (Dom Duszpasterski, stołówka)

14:00 – Świat się nakręca – Abc dziennikarstwa telewizyjnego. Prowadzący: Krzysztof Skórzyński (Fakty TVN), Marek Nowicki (Fakty TVN), Brygida Grysiak (Magazyn „Czarno na białym” TVN24)

15:30 – Telewizyjne odbicie. Jak mówić do kamery i jak pracować z kamerą (warsztaty w grupach przedpołudniowych)

18:30 – Kolacja (Dom Duszpasterski, stołówka)

19:30 – Eucharystia (Kaplica Klasztorna)

21:00 – Wieczór integracyjny (Dom Duszpasterski, sala konferencyjna)

W Domu św. Siostry Faustyny jest możliwość modlitwy indywidualnej w Oratorium na 1. piętrze.

Niedziela, 8 listopada 2015

7:00 – Eucharystia (Kaplica Klasztorna)

8:00 – Śniadanie (Dom Duszpasterski, stołówka)

9:30 – Spotkanie z Łukaszem Szeligą i Moniką Paterką, koordynatorami Sekcji Social Media w Departamencie Komunikacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 –Social media jako narzędzie skutecznej komunikacji. Od posta po budowanie marki Światowych Dni Młodzieży w nowych mediach (Dom Duszpasterski, sala konferencyjna)

10:30 – Spotkanie z s. Gaudią Skass ZMBM

11:30 – Spotkanie z Marcinem Mroczkiem “Pan Bóg? Tak!” – znany aktor opowie o tym, jak zarażać wiarą innych ludzi i jak cieszyć się tym, co mamy (Dom Duszpasterski, sala konferencyjna)

13:00 – Obiad (Dom Duszpasterski, stołówka)

Przerwa na kawę (Dom św. Siostry Faustyny)

13:45 – Spotkanie z Dianą Golec

14:30 – Spotkanie autorskie z Brygidą Grysiak i Marią Halską wokół poruszającej książki “Kochają mnie do szaleństwa” (Dom Duszpasterski, sala konferencyjna)

Zgłoszenia prosimy kierować na maila [email protected] do 3 listopada.

MAPA DLA UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW

ŁagiewnikiWarsztatyMAPA2

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę