Nasze projekty

W Bielsku wystartował 19. Tydzień z Ewangelią

Dla dorosłych - rozważanie Słowa Bożego i świadectwa. Dla dzieci - biblijne wieczorynki z wykorzystaniem klocków lego. Dla wszystkich - spotkania modlitewne w podbeskidzkich parafiach. W Bielsku - Białej trwa 19. Tydzień z Ewangelią, odbywający się w tym roku pod hasłem: "Kim On jest".

Reklama

Tydzień z Ewangelią jest jednym z największych wydarzeń ewangelizacyjnych w diecezji bielsko – żywieckiej. Rozpoczął się od niedzieli ewangelizacyjnej, prowadzonej w bielskich parafiach. W kolejnych dniach – do 3 października – wspólnoty ewangelizacyjne działające w stolicy Podbeskidzia poprowadzą spotkania, wieczory uwielbienia, konferencje i modlitwy o uzdrowienie.

Jednocześnie na profilach facebookowych TzE, diecezji bielsko-żywieckiej oraz poszczególnych wspólnot, a także na diecezjalnym kanale You Tube dostępne będą ewangelizacyjne materiały filmowe: zachęta do wspólnego rozważania słowa Bożego i zapoznania się ze świadectwami tych, którym Jezus „pokazał kim jest”. Uwagę zwraca szczególnie propozycja skierowana do najmłodszych: o fragmentach Ewangelii rozmawiają całe rodziny, ilustrując opowieść klockami Lego. 

Reklama
Reklama

Tydzień z Ewangelią to jednak nie tylko przestrzeń wirtualna – w kilku kościołach odbywają się spotkania modlitewne wspólnot ewangelizacyjnych, Msze św., konferencje ze słowem Bożym. Wśród organizatorów tych spotkań są m.in. Wspólnota „Młodzi Uwielbiają”, Wspólnota Odnowy Wiary Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody, bielski neokatechumenat, Odnowa w Duchu Świętym i Wspólnota „Miłość i Łaska Chrystusa”.

Organizatorem Tygodnia z Ewangelią jest wydział duszpasterstwa ogólnego kurii bielsko-żywieckiej z biskupem ordynariuszem, a współorganizatorem miasto Bielsko-Biała z prezydentem.

Reklama
Reklama

ah, diecezja.bielsko.pl/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite