Nasze projekty

Adwentowy wieniec rekolekcyjny – propozycja diecezji bielsko-żywieckiej

Bogatą ofertę rekolekcji adwentowych online przygotowała diecezja bielsko-żywiecka. Propozycje dla siebie znajdą tu dzieci, młodzież i dorośli.

„Adwentowy wieniec rekolekcyjny” diecezji bielsko-żywieckiej to aż 7 kilkuodcinkowych cykli rekolekcji, przeznaczonych dla różnych grup. Rekolekcje przygotowało dziesięciu kapłanów diecezji, na co dzień posługujących duszpastersko.

Dla dzieci propozycje przygotował ks.Grzegorz Piekiełko, który wraz z Panem Rączką zaprasza najmłodsze dzieci do rzeźbiarskiego warsztatu.

Reklama
Reklama

A ks. Filip Magiera i ks. Przemysław Gorzołka opowiedzą dzieciom o tym, czym jest oczekiwanie. W swoich konferencjach odwołują się m. in. do bł. Carlo Acutisa, odwiedzili również z kamerą siostry klaryski.

Młodzież spotka się z ks. Kamilem Kuchejdą w cyklu filmów pod prowokacyjnym hasłem „Nie wierzę”. A ks. Jakub Kuliński i ks. Damian Broda pomogą starszej młodzieży znaleźć własne miejsce w „nie-idealnym” Kościele.

Reklama
Reklama

Odcinki poszczególnych cykli dla dzieci i młodzieży pojawiać się będą przez cały Adwent.

Reklama

Kilka propozycji skierowanych jest również dla dorosłych.

Ks. Piotr Góra i Ks. Mateusz Kierczak przygotowali cykl podcastów, w czasie których rozmawiają o Adwencie i przygotowaniu do dobrego przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Pierwszy odcinek tych rekolekcji jest już dostępny na YT i platformach podcastowych. Najbliższy odcinek będzie dotyczył wiary.

W dniach 4 – 6 grudnia opublikowane zostaną rekolekcje pod tytułem „Gdzie jest Pan Bóg? Doświadczyć Bożej bliskości„, które poprowadzi ks. Marek Studenski. A w dniach 11 – 13 grudnia 2020 roku pojawią się rekolekcje prowadzone przez ks. Przemysława Sawę pt. „Biblia czyta nas. Jak przetrwać czas niepewności zamętu?”. Ks. Sawa przygotuje również dodatkowe odcinki, w których odpowie na pytania internautów, można je nadsyłać za pomocą specjalnego formularza.

Rekolekcji słuchać można na diecezjalnym kanale YouTube.

ah, diecezja.bielsko.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę