Nasze projekty

TAK – “Tak na Serio” czyli Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa

Jak wielkim powołaniem jest małżeństwo i jak je świadomie przeżywać? Jak utrzymywać w nim dobre relacje, wartości i odpowiedni dialog? Czy warto się kłócić? Chcesz dowiedzieć się więcej? Już od 8 czerwca w całej Polsce rusza VI edycja "Tygodnia za Powołanych do małżeństwa Tak na Serio".

Reklama

“Tak na Serio” to akcja o charakterze ogólnopolskim, skierowana do narzeczonych, małżeństw i wszystkich tych, którzy szukają swojej drugiej połówki. W dniach 8-16 czerwca w Warszawie, Krakowie oraz Bielsku-Białej odbędzie się szereg spotkań poświęcony zagadnieniom związanym z realizowaniem powołania małżeńskiego, duchowością w małżeństwie, płodnością i  odpowiednim dialogiem. Sam termin nie jest przypadkowy. Początek wyznacza Niedziela Zesłania Ducha Świętego, a koniec Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Reklama

Ideą projektu jest zwrócenie uwagi na małżeństwo jako realizację powołania i budowanie potrzeby uświęcenia związku poprzez sakrament, a cele które przyświecają inicjatywie to:

  1. Promowanie Małżeństwa, jako powołania, które daje Bóg do rozeznania
  2. Promowanie świadomego przeżywania narzeczeństwa, jako czasu szczególnego przygotowania do sakramentalnego małżeństwa
  3. Promowanie potrzeby stałej formacji związków

“Tak na Serio” powstało w 2014 r. w środowisku akademickim przy katolickiej parafii prowadzonej przez zgromadzenie zakonne salwatorianów na warszawskim Mokotowie. Jest inicjatywą Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, wspólnoty zakonnej założonej przez Czcigodnego Sługę Bożego o. Franciszka Marię od Krzyża Jordana. W skład zespołu wchodzą wolontariusze z całej Polski, zarówno duchowni, jak i świeccy.

Inicjatywę wspiera Rada ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski oraz powołany z jej ramienia Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin, a także  kard. Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski, ks. abp Marek Jędraszewski oraz ks. bp Roman Pindel.

Reklama

 

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Reklama

fot. Organizator „TnS”

dj/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę