Stań się Bożym przywódcą!

Intensywne, trzydniowe ćwiczenia duchowe w grupie 400 mężczyzn w Oxford Tower w centrum Warszawy – oto pierwsza odsłona Drogi Lwa, programu formacyjnego realizowanego przez wspólnotę Droga Odważnych.

Reklama

Na uczestników czekają konferencje, warsztaty, spotkania w grupach i modlitwa m.in. podczas Eucharystii. Wszystko będzie się działo w dniach 29-31 marca.

Misja: przywództwo

Celem tego wydarzenia będzie obudzenie w uczestnikach ducha przywództwa w życiu osobistym. – To jest nasza misja, którą odkrywaliśmy przez szereg lat, pracując nad męską formacją i prowadząc grupy mężczyzn w całej Polsce – mówi pomysłodawca Drogi Lwa, teolog Mariusz Marcinkowski. – Taka misja, w bardzo konkretnych ramach, przyświeca nam odkąd istnieje Droga Odważnych, czyli już niemal od dwóch lat, a rodziła się i dojrzewała w naszych sercach dużo wcześniej. Chcemy pomagać mężczyznom stawać się Bożymi przywódcami. Chcemy, by każdy, kto do nas trafia, potrafił odnaleźć swoją własną drogę do Bożego przywództwa – wyjaśnia Mariusz Marcinkowski.

Reklama

Czym właściwie jest Boże przywództwo?

Jak wskazują organizatorzy Drogi Lwa, to czym jest Boże przywództwo, można wywnioskować z zapowiadanej tematyki czekających na uczestników ćwiczeń. Będą oni poznawać m.in. czym jest rozwój duchowy i jak się o niego troszczyć, jak odnaleźć bądź ugruntować misję życiową, jak identyfikować swoje zranienia i dążyć do wewnętrznego uzdrowienia. Droga Lwa będzie też stanowić warsztat pracy nad swoimi nawykami, „fundamentem”, czyli właściwym ułożeniem życiowych priorytetów, wewnętrzną wolnością i braterstwem, które jest zdecydowanie czymś więcej niż byciem dla kogoś kumplem.

– Zdajemy sobie sprawę, że niektóre z tych kwestii mogą brzmieć tajemniczo. Jednak patrząc przede wszystkim na swoje własne doświadczenie, ale też doświadczenie braci, nie mam wątpliwości, że odpowiednie przepracowanie tych tematów i wdrożenie ich w życie daje niesamowite efekty – mówi Dawid Gacek, muzyk, jeden z liderów Drogi Odważnych. – Mężczyzna, który zna swoje rany, wynikające z nich wady, ale też zna swoją wartość, umie stawiać sobie wyzwania i realizować je, potrafi dać się poprowadzić, by samemu móc prowadzić innych, to jest Boży przywódca – dodaje Dawid Gacek.

Reklama

Nie tylko teoria

Jak mówią organizatorzy, weekend Drogi Lwa to kumulacja najważniejszych, wypracowywanych przez nich latami, treści formacyjnych związanych z Bożym przywództwem, które nie są tylko teorią, ale pomagają zmieniać życie tu i teraz. Dla jednych mogą to być intensywne jednorazowe rekolekcje, a dla drugich początek dłuższego procesu – drogi, na której dostaną konkretne narzędzia i wsparcie braci.

Ci, którzy dotychczas formowali się w ramach Drogi Odważnych i w realizowanym przez ten projekt w kilku edycjach programie Powołani do Przywództwa, nie mają wątpliwości, że są to treści, które potrafią dać nowe życie. – Dzięki programowi zobaczyłem, że nie jestem wystarczającym wsparciem dla bliskich. Dostałem narzędzia, dzięki którym zacząłem dawać mojej żonie i synowi na nowo poczucie bezpieczeństwa. Każdy dzień zaczynam teraz od czytania Słowa Bożego i wiem, że taki poranek na wpływ na cały mój dzień – mówi handlowiec z Warszawy, Sebastian Staniewicz. Z kolei inżynier z Gliwic, Jerzy Stryja odkrył dzięki programowi, że przywództwo to służba i zapieranie się siebie. – Uczę się poświęcać czas żonie i dorosłemu synowi, chcę rozumieć ich patrzenie na rzeczywistość, dostrzegać i doceniać ich zdanie, potrzeby i troski, aby szukać ich dobra, bez dawania rad, szukania i forsowania swoich racji – dzieli się Jerzy Stryja.

Reklama

Odważ się! Dołącz!

Pod adresem www.drogalwa.pl trwają zapisy na to wydarzenie. Wejdź, zobacz, obejrzyj materiały z dotychczasowych spotkań, a jeśli widzisz, że też potrzebujesz takich zmian i takiej formacji, nie czekaj, tylko dołącz do mężczyzn, którzy chcą stawać się Bożymi przywódcami! Dodatkowo, dla Czytelników Stacji7 przygotowana została specjalna zniżka na bilet jednoosobowy lub dwuosobowy, po wpisaniu kodu STACJA7.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę