Nasze projekty
Dorota Paciorek

Prognoza pogody na lato

Szukasz pogody ducha? Nie groźny Ci deszcz łask? Oto miejsca, do których praktycznie, bez ograniczeń, można wbijać się przez cały rok. Ładuj baterie! Ciesz się Słońcem!

Reklama

Taize

 

W duchu braterskiej miłości, ponad podziałami religijnymi czy narodowymi wyrosła wspólnota Taizé. Otwarta 24h/7 dni w tygodniu. Codzienna medytacja nad Pismem Świętym, rozważanie Słowa i ekumeniczne nabożeństwa w kaplicy odbywają się w wyborowym, międzynarodowym gronie. Ze względu na dużą popularność miejsca, niezbędna jest, zwłaszcza w wakacje, wcześniejsza rezerwacja tygodniowego turnusu. Więcej na: http://www.taize.fr/pl

Reklama

Droga św. Jakuba

 

Właściwie ciężko mówić tu o konkretnym miejscu, bo średniowieczny szlak pielgrzymi do grobu Jakuba Apostoła  ciągnie się przez kilkaset kilometrów najdziwniejszych kartograficznych kombinacji. Ba, część trasy możemy nawet przebyć w Polsce. W tym chodzeniu chodzi o to właśnie, żeby iść i poczuć sens wędrowania; posmakować tych wszystkich ewangelicznych fragmentów, w których nieustannie słyszymy: Wstań! Wyjdź! Idź! Chodź! Pójdź! Nie trzeba biletu i rezerwacji – wystarczy przypiąć muszlę, nastawić kompas na Santiago i Buen Camino!

Reklama

 

Prognoza pogody na lato

Częstochowa

Reklama

 

Wakacje u Mamy? Takie odwiedziny powinny być stałym punktem w naszym kalendarzu. Pielgrzymek w ciągu lata jest tu co niemiara: piesze i rowerowe, dla wierzących i wątpiących, pokutne i te, na których śpiew nie milknie. Na pewno spośród 150 krajowych propozycji wędrówek do Czarnej Madonny zdołacie wybrać tę optymalną. Dla chętnych – nasz specjalny pielgrzymkowy system nawigacyjny.

 

Ziemia Święta

 

Odkąd możemy sobie pozwolić na tanie loty z Polski do Izraela ciężko znaleźć wymówkę, by nie przespacerować się śladami Jezusa Chrystusa. Z Nazaretu do Kany, z Kafarnaum do Tyberiady. Pomieszkać we franciszkańskich zakonach i pomóc podreperować budżet albo zostać wolontariuszem w bibliotece u stóp Golgoty. Nie są to propozycje zorganizowane i wymagają odrobiny starań w spięciu całości, ale przeżyć rekolekcje w Jerozolimie? Bezcenne… Wiemy, bo tam specjalnie dla Was swoje rozważania nagrywał o. Adam Szustak OP – Oto człowiek!

I koniecznie obejrzyjcie jeszcze film: „Jerozolima: Żona Pana Boga”

 

Prognoza pogody na lato

Jamna

 

Jesteś fanem Lednicy? Kręci Cię duchowość dominikańska? Dom św. Jacka na Jamnej to adres, na który możesz kierować się przez cały rok – nawet jeśli młodość, którą przeżywasz, nie jest już pierwszej jakości. Spontaniczne koncerty, przedstawienia i dyskusje do samego rana, a także możliwość przeżycia ciszy w pobliskiej pustelni sprawiają, że miejsce to tętni życiem, zwłaszcza w okresie wakacyjnym i świątecznym, wypełnione jest po brzegami ekipami młodzieży. A jeśli będziesz mieć odrobinę szczęścia, może natkniesz się na ojca Jana Górę OP – tu najczęściej szuka inspiracji na spotkania lednickie. Więcej na: www.jamna.dominikanie.pl

Hautecombe

 

Urokliwe opactwie Hautecombe nad brzegiem jeziora Bourget w Sabaudii brzmi pięknie samo w sobie. Turnusów i wariantów regeneracji jest tyle, że nie bez przyczyny sam organizator, czyli wspólnota Chemin Neuf, określa je mianem „Raju na ziemi dostosowanego do nowego, zappingującego pokolenia Y”. Tak, bo prócz stażu wspólnotowego czy ekumenicznego spotkania w międzynarodowym towarzystwie, tradycyjnych modlitw i codziennych koncertów uwielbienia, uczestnicy rekolekcji mogą uprawiać sporty ekstremalne, jeździć na nartach wodnych i latać na paralotniach. Dacie wiarę?

 

Więcej na http://www.welcometoparadise.pl/

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite