Nasze projekty

Gdzie sam nie możesz, tam damę poślij

Rzeczy niemożliwe załatwiają od ręki. Na cuda trzeba troszeczkę poczekać. Ale bywa i tak, że chorzy na nieuleczalne choroby odzyskują zdrowie natychmiast, a zatwardziali grzesznicy wracają na łono Kościoła - w mgnieniu oka.

Reklama

Gdzie sam nie możesz, tam damę poślij

Święta Rita

Listę najpopularniejszych kobiet Kościoła otwiera chyba św. Rita – średniowieczna mistyczka. Potwierdzone przez współczesną medycynę uzdrowienia, szereg błyskotliwie zdanych egzaminów, udokumentowanych wpisami w indeksie, wysłuchane prośby w sprawach, które po ludzku wydają się być beznadziejne – to jej specjalizacje. Dlaczego Pan właśnie teraz postanowił posłużyć się wstawiennictwem zapomnianej świętej? Tego nie wiedzą nawet najstarsi górale. Grunt, że na mszach wotywnych w kościele augustianów w Krakowie, święta Rita gromadzi przy swoich relikwiach dzikie tłumy.

Sprawdź jak bardzo może być skuteczna i przeczytaj, czym sobie zasłużyła na popularność:

Reklama

>>Św. Rita: najskuteczniejsza w sprawach beznadziejnych


Gdzie sam nie możesz, tam damę poślij

Święta Faustyna

Skuteczność jej modlitw potwierdził sam Jezus, który „skarżył się”, że ufność i miłość Faustyny krępuje sprawiedliwość Boga. Jednym spojrzeniem rozbrajała Boży gniew i wyjednywałac łaskę wiecznego zbawienia dla dusz last minute. To była idealna dziewczyna! Pod jej urokiem jest dzisiaj niejeden mężczyzna. Sprawdź, któremu z naszych Autorów wpadła w oko.

Reklama

>>Faustyna: idealna dziewczyna


Gdzie sam nie możesz, tam damę poślij

Święta Anna

Może dlatego, że to babcia Jezusa, a może w ramach kobiecej solidarności, święta Anna, która wraz z Joachimem bardzo długo czekała na potomstwo, oręduje za rodzinami. Do jej sanktuarium – na przykład na Górę świętej Anny, pielgrzymują bezpłodne małżeństwa, by już po roku powrócić z dzieciątkiem oraz młodzi rodzice, w sytuacjach, w których super niania wymięka.

Reklama

Jeżeli niewiele wiesz o babci Jezusa, koniecznie przeczytaj:


>> Dziadkowie, którzy nie rozpieszczali…


Gdzie sam nie możesz, tam damę poślij

Mała Tereska czyli święta karmelitanka z Liseux

Najmłodsza patronka Francji, zwana Małym Kwiatkiem. Tuż przed swoją śmiercią obiecała zsyłać z nieba prawdziwy deszcz róż – deszcz łask. Obietnicy dotrzymała! Z pomocy karmelitanki korzystali m.in.  święty Maksymilian Maria Kolbe, który przy jej grobie modlił się o powodzenie misji na Dalekim Wschodzie. Modliła się też do niej Edith Piaf, o odzyskanie wzroku.

Gdzie sam nie możesz, tam damę poślij

Święta Katarzyna Sieneńska

 

Analfabetka, która pisała listy do papieży i mistyczka, która mieszkała z rodzicami. Swoim życiem potwierdzała regułę, że dla tego, kto kocha, nie ma rzeczy niemożliwych. Dziś o jej wstawiennictwo prosi cała rodzina dominikańska i biorąc pod uwagę wzrost znaczenia zakonu kaznodziejskiego, musi to być wstawiennictwo nader skuteczne. Przeczytaj więcej o wybrykach tej świętej!


>> Święta Katarzyna ze Sieny. Patronka pojednania


Gdzie sam nie możesz, tam damę poślij

Święta Bernadetta

Czym byłoby Lourdes bez cudownego źródełka i ubogiej córki młynarza Soubirous? Matka Boża objawiając się Bernadettcie w 1858 roku, przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie i prosiła o odmawianie różańca.  Ta mała dziewczyna przekazała światu jedną z największych tajemnic Boga, którą Kościół rozważał od stuleci i która stała się powodem podziałów. Matka Boża to właśnie jej potwierdziła dogmat o Niepokalanym Poczęciu.

Niebieska Pani zostawiła po sobie na pamiątkę cudowne źródełko, którego woda od lat uzdrawia z dolegliwości duchowych i fizycznych miliony pielgrzymów.


>> Niepokalana i koniec świata


Gdzie sam nie możesz, tam damę poślij

Matka Boża Różańcowa

Tak naprawdę numer jeden, właściwie nie ma co pisać, ale mówiąc o kobietach w Kościele, ciężko pominąć Tę, która Kościół rodzi. I chyba trudno o świętego, który za jej wstawiennictwem nie otrzymałby całej masy łask, dlatego zamiast czytać dalej… łap za różaniec.

W Fatimie Matka Boża prosiła trójkę dzieci: Hiacyntę, Franciszka i Łucję, by codziennie odmawiali różaniec. Dzisiaj tysiące ludzi w  miejscu pierwszych objawień codziennie modli się wieczorem w prywatnych intencjach oraz o pokój na świecie

Nie wierzysz? Sprawdź!


>> Pokutnicy z Fatimy


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę