Nasze projekty

11 lutego – Światowy Dzień Chorego

Od 1993 roku obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Został on ustanowiony przez bł. Jana Pawła II w 11. rocznicę zamachu na pl. św. Piotra. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

Reklama

– Ten dzień ma uwrażliwić na cierpiących pacjentów i zachęcić do wspierania lekarzy i duszpasterzy, którzy pomagają chorym – mówi biskup pomocniczy diecezji warszawskiej Józef Górzyński. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, zdaniem biskupa papieskie przesłanie pokazuje wymiar chrześcijańskiego spojrzenia na cierpienie, papież zwraca uwagę na "miłość miłosierną wypływającą z wiary". – Choroba i cierpienie nie wypowiadają ostatniego słowa, jest coś więcej, co można zwyciężyć poprzez miłość – mówi hierarcha.

 

Krajowy duszpasterz służby zdrowia ks. Stanisław Warzeszak podkreślił podczas Mszy Św. sprawowanej w bazylice św. Krzyża w Warszawie, że "chorzy, którzy zdawałoby się już nic nie mogą, mają szansę spełnić wezwanie Chrystusa, by być solą ziemi i światłem świata".

Reklama

 

Krajowy duszpasterz służby zdrowia przewodniczył Eucharystii w intencji chorych i cierpiących. Jak zaznacza Katolicka Agencja Informacyjna, w homilii ks. Warzeszak zauważył, że "nikt nie poznał do końca siebie dopóki nie doznał cierpienia, bowiem właśnie cierpienie, które nas ogałaca ze wszystkiego, co posiadamy, daje możliwość, by przede wszystkim być solą ziemi, światłem świata. Dzisiaj wydaje się niejednokrotnie, że trzeba przede wszystkim działać. Jezus chce, by najpierw być”.

 

Reklama

11 lutego w całej Polsce w kościołach sprawowane będą Msze Św. w intencji chorych i cierpiących.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę