Kiedy tłumaczę Jezusowi, że jest mi ciężko

Odpowiada: "ja jestem z tobą przez wszystkie dni, aż do skończenia świata"

Reklama

Ostatnio w sieci pojawił się mem przedstawiający siedzących obok siebie: Mela Gibsona – reżysera filmu Pasja oraz głównego bohatera tego filmu – Jezusa. Podpis na zdjęciu mówi: Kiedy tłumaczę Jezusowi, że jest mi ciężko

demotywator
Źródło: demotywatory.pl

Reklama
Reklama

Może memy nie są najwybitniejszymi „dziełami” do prowadzenia takich analiz, jednak to zdjęcie jest jakimś wyjątkowo przejmującym obrazem, ponieważ dobrze uświadamia nam naszą relację z Chrystusem. On pokiereszowany, pobity, skazany na śmierć (przez nasze grzechy), w całej swojej dramatycznej sytuacji, słucha nas zawsze tak, jakby to nasz problem był jedynym i największym problemem na świecie. Patrząc na zdjęcie myślimy: kto tu kogo powinien pocieszać? Jeszcze dobitniej obrazuje to opisany przez Romana Zająca w artykule Samotność Jezusa fragment książki Kroniki anielskie, gdzie Anioł, który miał pocieszać Jezusa w momencie gdy zobaczył Jego ból, agonię, krwawy pot na czole w Ogrodzie Oliwnym, wykrzyknął wbrew sobie prośbę: Pociesz mnie!.

Wiele razy zastanawialiśmy się pewnie jak zachowaliby się nasi przyjaciele w momencie próby. Czy otaczają nas ludzie, na których możemy liczyć w każdym położeniu? Czy w sytuacji gdyby spotkało nas nieszczęście będą z nami? Czy raczej pozostaniemy sami ze swoim bólem i cierpieniem?

Reklama
Reklama

Jezus został sam. On, który zawsze ma czas dla każdego, On dla którego, każdy problem jest najważniejszy na świecie bez względu na to w jakim sam jest położeniu, On który w najcięższych chwilach swojego życia pocieszał Weronikę, płaczące niewiasty, współwięźnia… Został sam. Przyjaciołom zabrakło odwagi, woli walki, determinacji i wiary aby po prostu przy nim być (więcej w artykule Porzucony przez uczniów).

Samotność doskwiera człowiekowi bardziej niż jakikolwiek ból fizyczny. A samotność spowodowana opuszczeniem, odrzuceniem przez najbliższych jest dla człowieka bólem nie do zniesienia (więcej w artykule O śmierci powiem niewiele).

Reklama

Jak to dobrze, że my mamy Boga. Nawet gdyby wszyscy nas opuścili, wiemy, że mamy Chrystusa i możemy na Niego liczyć zawsze, przez wszystkie dni aż do skończenia świata!

Zapraszam do numeru o samotności i opuszczeniu (Stacja7.pl nr 82 Osamotnieni).

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę