fot. Wikipedia/Behnam Norouzi/Unsplash

Zwyczaj ten praktykowała św. Faustyna. Wylosuj patrona na 2023 rok!

Na początku każdego nowego roku we wszystkich klasztorach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia odbywa się losowanie patronów. Do tej praktyki wielką wagę przywiązywała św. Faustyna, która chciała, aby ktoś z nieba towarzyszył jej w rozpoczynającym się roku.

Reklama

Wraz z patronem każda zakonnica otrzymuje również intencję, w której ma się modlić oraz przesłanie na cały rozpoczynający się rok. Patronów losują także osoby związane ze zgromadzeniem: kapłani, współpracownicy, członkowie i wolontariusze stowarzyszenia „Faustinum”, przyjaciele oraz uczestnicy grupy „Sanktuarium Bożego Miłosierdzia” na Facebooku.

Św. Faustyna opisała losowanie patrona na rok 1935

Losowanie rocznych patronów jest wieloletnim zwyczajem w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Należąca do niego św. Faustyna opisała w „Dzienniczku” losowanie patrona na rok 1935.

„Po przeżegnaniu zaczęło się ciągnienie patronów. Kiedy się zbliżyłam do obrazeczków, na których są napisani patroni, wzięłam bez namysłu, jednak nie czytając zaraz, chciałam się przez parę minut umartwić. Wtem słyszę głos w duszy: ‘Jestem twoim patronem, czytaj’. W tej chwili spojrzałam na napis i przeczytałam: ‘Patron na rok 1935 – Najświętsza Eucharystia’. Serce mi zadrgało z radości” – brzmi fragment „Dzienniczka” opisujący ten moment.

Reklama

Św. Siostra Faustyna przywiązywała do tej praktyki wielką wagę. Chciała, aby ktoś z nieba w sposób szczególny towarzyszył jej dniom w rozpoczynającym się nowym roku.

„Niech święci patronowie wspierają nas, niech pomagają pięknie żyć, coraz pełniej uczestniczyć w życiu i misji Jezusa, objawiającego światu miłosierną miłość Boga” – zachęcają siostry z krakowskich Łagiewnik. Na stronie internetowej zgromadzenia w polskiej wersji językowej można wylosować 1 z 200 patronów, a na stronach w innych językach jednego ze 100.

Patrona na nowy rok może wylosować również każdy odwiedzający stronę: www.faustyna.pl.

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Wspieraj nas - złóż darowiznę