Nasze projekty

Oto specjalna emotka na Spotkanie Rodzin z papieżem

Oddział Twittera w Irlandii uruchomił specjalny emotikon na oznaczanie wszelkich wpisów dotyczących wizyty papieża Franciszka w Irlandii podczas Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie.

Reklama

Aby wstawić do swojego wpis emotikon z Franciszkiem wystarczy użyć któregoś z oficjalnych hashtagów dotyczących papieskiej wizyty w Irlandii: #popeinireland, #pápainÉirinn, #WMOF2018 lub#festivaloffamilies.  – Wizyta papieża jest jednym z najważniejszych wydarzeń w Irlandii tego roku – argumentuje Karen White z biura prasowego oddziału Twittera w Irlandii. Z kolei w oficjalnej informacji prasowej czytamy, że „publikacja emotki jest uznaniem faktu, jak wielu ludzi bacznie obserwuje to wydarzenie na Twitterze”.

Cieszą się również organizatorzy Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie. – Papież Franciszek sam często twittuje za pomocą tego serwisu, gromadząc miliony followersów z całego świata. Jesteśmy podekscytowani faktem stworzenia tej ikonki. Mamy nadzieję, że ona pomoże w prowadzeniu żywego dialogu dotyczącego tego wydarzenia – mówiła dziennikarzom Brenda Drumm z biura prasowego WMOF 2018.

Specjalną emotkę miało również poprzednie spotkanie Rodzin w Filadelfii w USA w 2015 r. W ten sposób Twitter zaznacza regularnie inne ważne wydarzenia w przestrzeni publicznej, takie jak Mundial, Igrzyska Olimpijskie czy konkurs piosenki Eurowizji.

Reklama
Reklama

ad, CNA/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę