Nasze projekty

Franciszek przyjedzie na spotkanie rodzin w Dublinie

Podczas środowej audiencji generalnej na Placu św. Piotra w Watykanie papież Franciszek potwierdził, że przyjedzie na Światowe Spotkanie Rodzin, które odbędzie się 25 i 26 sierpnia w Dublinie.

Reklama

Podróż do Irlandii Franciszek zapowiedział zaraz po katechezie, zwracając się do obecnych na audiencji generalnej Irlandczyków. – Z okazji najbliższego Światowego Spotkania Rodzin zamierzam udać się do Dublina w dniach 25-26 sierpnia br. – powiedział papież. – Dziękuję władzom cywilnym i wszystkim którzy już przygotowują tę podróż.

Światowe Spotkanie Rodzin to wydarzenie zainicjowane przez papieża Jana Pawła II i organizowane przez Papieską Radę ds. Rodziny od 1994 r. Odbywa się zwykle co trzy lata, a każde jest poprzedzone międzynarodowym sympozjum teologiczno-duszpasterskim. Teraz odbędzie się po raz 9. Głównym celem zwoływania przez papieża ŚSR jest prowadzenie dialogu, ukazywanie roli rodziny w ewangelizacji i umocnienie tożsamości rodziny.

Poprzednie spotkanie miało miejsce w Filadelfii w USA w 2015 r. Gościły je również Rzym, Mediolan, Meksyk, Walencja, Manila, Rio de Janeiro.

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę