Nasze projekty
Fot. Youcat.com

Zostań dwunastym „apostołem Youcat”

Fundacja Youcat poszukuje dwunastego "apostoła Youcat", który po intensywnym szkoleniu będzie koordynował kampanię Miliona ekspertów dla Papieża Franciszka na terenie Polski.

Reklama

Fundacja Youcat, realizując prośbę Ojca św. Benedykta XVI („Studiujcie Katechizm z zapałem i cierpliwością! Poświęćcie swój czas! Studiujcie go w ciszy waszych pokoi, czytajcie go we dwójkę, gdy się zaprzyjaźnicie, stwórzcie grupy i fora, wymieniajcie się przez Internet.”) od 2014 roku organizuje stypendia i praktyki ewangelizacyjne zwane YouDePro (Youcat Development Project) inicjujące projekty związane z Youcatem na całym świecie.

W pierwszym YOUDEPRO wzięli udział: Johann z Niemiec, Cyriac z Indii,  Martine z Libanu, Jeronimo z Brazyli, Nicolas z Argentyny i Jonathan z Filipin. W 2015 roku stypendium odbyła Sharon z Irlandii, Ivan z Chorwacji, Nadia z Indonezji, Kara z USA i Vallentine z Kenii. Jedenaścioro młodych z różnych krajów tworzy więc ścisłe grono “apostołów Youcata” – do pełnej 12 brakuje jednej osoby!

Reklama
Reklama

Przed ŚDM intensywnie poszukiwany jest kandydat z Polski, który mógłby od 14 marca br. brać udział w warsztatach z udziałem kilku absolwentów YouDePro oraz João CHAGASa z Papieskiej Rady ds. Świeckich. Po odbyciu intensywnej praktyki, osoba ta stanie się polskim dwunastym “apostołem Youcata” i będzie koordynowała kampanię Miliona ekspertów dla Papieża Franciszka na terenie Polski.

Reklama
Reklama

Więcej szczegółów w tym dokumencie i na stronie internetowej projektu Youcat.


Youcat kojarzy się przede wszystkim z żółtą książką opatrzoną zabawnymi rysunkami w której Katechizm Kościoła Katolickiego został przedstawiony w formie pytań i odpowiedzi. Tę żółtą książeczkę po raz pierwszy rozdawano podczas Światowych Dni Młodzieży w Madrycie, później stała się hitem ŚDM w Rio. Od tego czasu rozeszło się ponad 5 milionów egzemplarzy na całym świecie. Jest ona firmowana przez ks. Kardynała Christopha Schönborna i zatwierdzana przez Kongregację Nauki Wiary. Jednak Youcat to nie tylko bestseller katolickiej literatury dla młodzieży. To przede wszystkim nowe narzędzie ewangelizacji!

Reklama

Po ŚDM w Rio zawiązała się wspólnota, która codziennie studiowała Youcat. W 2014 roku odbył się pierwszy program rozwoju ewangelizacji Youcatem w Augsburgu w którym uczestniczyli młodzi z Indii, Filipin, Brazylii, Argentyny, Niemiec i Libanu. Już po roku powstało pierwsze na świecie centrum Youcata właśnie w Brazylii. Kolejne na Filipinach, a w ubiegłym roku odbył się właśnie na Filipinach pierwszy światowy kongres katechetyczny pod patronatem Youcata. Konferencja Episkopatu Filipin zatwierdziła Youcat jako podstawowy środek katechezy tego kraju. Podczas tych wielu spotkań w których uczestniczyli również przedstawiciele wielu kongregacji watykańskich, stało się jasne, że Youcat przede wszystkim inspiruje do prawdziwej relacji z żywym Jezusem. Bardzo szybko okazało się, że młodzież potrzebuje czegoś więcej niż wiedzy. Spotkania przenikała modlitwa, która zaowocowała Youcatowym modlitewnikiem dla młodzieży. Rozważano Słowa Pisma Świętego i młodzież dawała świadectwa jak żywe jest Słowo w ich życiu. Całość złożyła się na Biblię Youcata równie bogato ilustrowaną, która niebawem pojawi się również w Polsce.

Przed nami Światowe Dni Młodzieży w Krakowie z udziałem papieża Franciszka. Fundacja Youcat odpowiada na prośbę papieża Franciszka, który podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będzie chciał zaprosić uczestników do poznawania Nauki Społecznej Kościoła.

Franciszek prosi o Milion młodych ludzi, którzy byliby dla współczesności „Społeczną Nauką na nogach”. – Nic nie odmieni świata jak ludzie, którzy wraz z Jezusem ofiarują się dla innych – pisze Papież we wstępie do przygotowywanej właśnie publikacji, która ukaże się w wydaniu międzynarodowym na ŚDM2016 (szczegóły już wkrótce).

12 stażystów z różnych części świata – to pierwsza grupa ekspertów, którzy mają skutecznie dotrzeć do młodych i pomóc zrealizować marzenie Papieża. Warunkiem udziału w stażu jest biegła znajomość języka angielskiego. Zgłaszać się mogą osoby do 35 roku życia.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę