Nasze projekty
fot. M. Mazur / EpiskopatNews / Flickr

Wspominamy ŚDM. 31 lipca: Msza Posłania i zapowiedź Panamy

Ostatnim akcentem ŚDM 2016 była Msza Posłania. Tuż po niej Papież Franciszek ogłosił, że następne spotkanie młodych odbędzie się w Panamie.

Reklama

Szacuje się, że w Mszy Posłania w Brzegach uczestniczyło nawet 3 miliony pielgrzymów!  

Papież Franciszek wręczył młodym z sześciu kontynentów Iskrę Miłosierdzia. Powrócą z nią do swoich krajów, aby z Krakowa dotarła na cały świat.

Podczas Mszy Posłania po procesji wejścia młodzi wręczyli papieżowi dwie księgi L4 – efekt projektu, w którym uczestniczyli chorzy, ofiarowując swoje cierpienie Bogu. 

Reklama

„Jego pamięć nie jest „twardym dyskiem”, który rejestruje i zapisuje wszystkie nasze dane, ale czułym współczującym sercem, które cieszy się trwale usuwając wszelkie nasze ślady zła” – tak Ojciec Święty mówił do pielgrzymów podkreślając, jak bardzo Bogu na nas zależy.

POLECAMY: Papież: 3 rzeczy przeszkadzają w spotkaniu Jezusa

Na koniec Mszy Świętej Papież zapowiedział także następne ŚDM. „Z radością ogłaszam, że następny Światowy Dzień Młodzieży – po dwóch na poziomie diecezjalnym – będzie w roku 2019 w Panamie” – powiedział Franciszek. Jego słowa spotkały się z wybuchem radości, nie tylko Panamczyków. Młodzi pielgrzymi z Panamy przejęli na swoje ramiona krzyż – Symbol ŚDM – i znieśli go z ołtarza, by zabrać ze sobą do swojej ojczyzny.

Reklama

Spotkanie z wolontariuszami

Po południu Franciszek spotkał się z wolontariuszami ŚDM na Tauron Arenie. „Jeśli macie pamięć i odwagę, będziecie nadzieją przyszłości” – mówił do nich. Było to wyjątkowe, spontaniczne przemówienie. Papież zdecydował się je wygłosić mimo przygotowanego wcześniej tekstu.

CZYTAJ: Przemówienie Ojca Świętego ze spotkania z wolontariuszami

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę