Nasze projekty

Wolontariusze ŚDM pytają. Kard. Nycz odpowiada

Warszawscy wolontariusze ŚDM porozmawiają dziś w Radiu Plus Warszawa z kard. Kazimierzem Nyczem o miłosierdziu. Audycja “Młodzi pytają” to jeden z elementów projektu “Kropla Miłosierdzia”, który Archidiecezja Warszawska realizuje wraz Centrum Myśli JP2. Początek audycji o godz. 18.00

Reklama

Rozmowa z kard. Kazimierzem Nyczem na antenie Radia Plus Warszawa będzie miała charakter także interaktywny. Pytania do kardynała zebrała poprzez specjalny formularz Stacja7. Młodzi ludzie zapytają o znaczenie uczynków względem bliźnich, sens miłosierdzia i jego rolę w życiu człowieka. Nie zabraknie pytań bardzo trudnych. Rozmowę poprowadzi red. Patrycja Michońska.


O godzinie 18:00 słuchaj audycji w Radiu Plus Warszawa!


Jak mówią pomysłodawcy, wolontariusze ŚDM archidiecezji Warszawskiej, “Kropla Miłosierdzia” ma pomóc zrozumieć sens niesienia pomocy innym i głębiej przeżyć Światowe Dni Młodzieży. Realizują oni kilka projektów, poprzez które chcą rozpowszechniać ideę miłosierdzia, n. in. poprzez spoty i wywiady w mediach. Podczas Dni w Diecezjach w Warszawie i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będą tworzyli krótkie spoty z udziałem pielgrzymów z całego świata, którzy podzielą się doświadczeniem własnej wiary i Kościoła w kraju, z którego pochodzą.

Reklama
Reklama

patrycjamichonskaikardynal2
fot. Sławomir Dynek/Cogito Media

Krótkie filmy umieszczane będą na portalach społecznościowych i stronach internetowych pod tytułem “Migracja miłosierdzia”. Jak mówi Paweł Żulewski, odpowiadający za realizację “Migracji Miłosierdzia”, wolontariuszom zależy przede wszystkim na podkreśleniu, że uczestnicy Światowych Dni Młodzieży nawzajem wzbogacają się duchowo. “Przyjeżdżający do naszego kraju dadzą nam świadectwo wiary, ale również Polacy zaprezentują swoją chrześcijańską postawę”.

Reklama
Reklama

“Kropla miłosierdzia” to wyjątkowa akcja podczas Światowych Dni Młodzieży, nad którą czuwa Archidiecezja Warszawska i Centrum Myśli Jana Pawła II. Ma zachęcić do realizowania uczynków miłosierdzia w codziennym życiu. W czerwcu i lipcu Radio Plus emituje krótkie jednominutowe rozważania zatytułowane “Kropla Miłosierdzia”. Bp Rafał Markowski, Monika Przybysz, s. Judyta Pudłeko pogłębiali w nich różne aspekty Bożego Miłosierdzia.

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite