Nasze projekty

ŚDM: 16 tys. pielgrzymów z Niemiec

Na ŚDM w Polsce wybiera się około 16 tys. pielgrzymów z Niemiec, w tym 29 biskupów - poinformował 8 lipca niemiecki Episkopat. Biskup Karl-Heinz Wiesemann podkreślił rolę Jana Pawła II w stworzeniu tradycji spotkań młodych ludzi ze świata.

Reklama

Wiesemann powiedział, że szczególnie cieszy się na wspólne modlitwy podczas ŚDM w Polsce. „Gdy tak wielu młodych ludzi naraz zastyga w milczeniu, powstaje wówczas to wspaniałe poczucie wspólnoty w wierze” – zaznaczył niemiecki biskup odpowiedzialny w Episkopacie za pracę z młodzieżą.

Nie trzeba wtedy żadnych słów ani wielkich gestów – wystarczy akceptacja Boga i jego miłosierdzie – dodał Wiesemann. „Życzyłbym sobie, aby chociaż trochę tego pokoju i tej zgody promieniowało na świat” – powiedział.

Biskup podkreślił, że Światowe Dni Młodzieży w Polsce są dla niego ściśle związane z postacią Jana Pawła II. „Ten papież był dla mnie wielkim wzorem i inspiratorem już wtedy, gdy byłem jeszcze młodym studentem teologii” – wyjawił. Podkreślił, że to właśnie Karol Wojtyła był pomysłodawcą Światowych Dni Młodzieży.

Reklama

„Ten papież był bojownikiem o europejską integrację” – zaznaczył biskup. W czasach „wzrastających nacjonalizmów” przypomnienie o świetlanych postaciach i orędownikach dialogu ponad granicami państw ma „zbawienny wpływ” – zauważył niemiecki duchowny.


(PAP)

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/stacja7use/domains/stacja7.pl/public_html/wp-content/themes/st7/inc/template-functions.php on line 784

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite