Nasze projekty

Nawet pół miliona osób na mszy św. otwierającej ŚDM

Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie spodziewają się, że we mszy św. otwierającej to wydarzenie we wtorek weźmie udział 500 tys. osób

Reklama

Nabożeństwo rozpocznie się we wtorek o godz. 17.30 na krakowskich Błoniach. Modlitwie będzie przewodniczył metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, on też wygłosi homilię.

„Oczekujemy, że dzisiaj podczas mszy św. otwarcia Światowych Dni Młodzieży, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy, będzie 500 tys. młodych ludzi” – powiedziała na konferencji prasowej we wtorek Paulina Guzik z komitetu organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży.

„To jest oczywiście spodziewana liczba. Nie wiemy, czy dokładnie tyle się pojawi. Będziemy starali się to rejestrować na bieżąco” – zastrzegła Guzik w rozmowie z PAP.

Reklama
Reklama

Jej zdaniem wiele zależy od tego, ilu ludzi zdecydowało się spontanicznie przyjechać do Krakowa. „Myślę, że już zobaczyli relacje, jak fajne, kolorowe i radosne jest to wydarzenie. Mamy nadzieje, że wielu jeszcze spontanicznie przyjedzie” – dodała.

Na ŚDM zarejestrowało się 356 tys. 294 pielgrzymów z 187 krajów. Najwięcej uczestników pochodzi z Polski – prawie 80 tys., ponad 60 tys. z Włoch, 32 tys. z Francji, 30 tys. Hiszpanii i 23 tys. z USA. Liczne grupy przyjechały też z Niemiec, Brazylii, Czech, Słowacji i Portugalii.

Podczas rejestracji last minute zarejestrowało się ponad 8 tys. pielgrzymów.

Reklama
Reklama

Światowe Dni Młodzieży 2016 odbywają się „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” i potrwają do niedzieli w Krakowie i Brzegach pod Wieliczką. Od środy w ŚDM będzie uczestniczył papież Franciszek. (PAP)


ral/ pz/

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę