Nasze projekty

Matka Boża Kalwaryjska w Tauron Arenie

Cudowny wizerunek Matki Bożej Kalwaryjskiej będzie obecny na spotkaniu papieża Franciszka z wolontariuszami ŚDM w Tauron Arenie. Prosili o to sami młodzi w czasie ubiegłorocznej pielgrzymki wolontariuszy ŚDM do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Reklama

Wolontariusze ŚDM pielgrzymowali do Kalwarii Zebrzydowskiej w październiku ubiegłego roku, by swoją posługę zawierzyć Matce Bożej. Wtedy również zaprosili Ją do Krakowa na ŚDM. „Matka Boża towarzyszyła naszym przygotowaniom od samego początku. Cieszymy się, że będzie z nami także podczas spotkania, które ma być formą podziękowania młodym za pracę i ofiarną służbę dla dzieła ŚDM” – podkreśla koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM bp Damian Muskus.

W czasie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Kalwaria Zebrzydowska stała się dla Komitetu Organizacyjnego celem licznych pielgrzymek i dni skupienia, podczas których członkowie KO i wolontariusze długoterminowi powierzali Matce Bożej swoją pracę, szukali rozwiązań nurtujących ich problemów i nabierali sił przed kolejnymi wyzwaniami. W tym miejscu modlili się także w intencji młodych całego świata, o dobre owoce ŚDM. W październiku ub. roku pod hasłem „Miejcie odwagę iść pod prąd” odbyła się w Kalwarii Zebrzydowskiej ogólnopolska pielgrzymka wolontariuszy ŚDM, a w listopadzie – międzynarodowy zjazd delegatów, poświęcony przygotowaniom do spotkania młodych.

Swoją modlitwą wspierają Komitet Organizacyjny także opiekunowie kalwaryjskiego sanktuarium. Ojcowie i bracia bernardyni prowadzą codzienną modlitwę różańcową w intencji Światowych Dni Młodzieży 2016.

Reklama
Reklama

Spotkanie Ojca Świętego z wolontariuszami ŚDM odbędzie się 31 lipca, tuż przed wylotem papieża z Polski. Jest przygotowywane przez wolontariuszy dla wolontariuszy i będzie się składało z dwóch części. Pierwsza rozpocznie się jeszcze przed przyjazdem Ojca Świętego do Tauron Areny. Czas oczekiwania upłynie młodym pod znakiem świadectw, wspomnień, koncertów zespołów Golec uOrkiestra i Gospel Rain. Nie zabraknie modlitwy i refleksji nad doświadczeniem Bożego miłosierdzia w życiu zaangażowanych w wolontariat ŚDM młodych ludzi.

Papież Franciszek przybędzie do Tauron Areny o godz. 17.00. Zostanie przywitany przez koordynatora generalnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM bp. Damiana Muskusa, po czym nastąpi pozdrowienie zebranych młodych i świadectwa dwojga młodych osób. Następnie papież skieruje swoje słowo do młodzieży. Otrzyma także podarunek – symbol miłosierdzia oraz Księgę Czynów Miłosierdzia zebranych w ramach projektu Młodzi Misjonarze Miłosierdzia. Półgodzinne spotkanie zakończy się modlitwą, błogosławieństwem i śpiewem hymnu ŚDM.


md / Kraków

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite